Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ratunek przed bankructwem

Przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej, a także ci, którzy zakończyli już swoją działalność, a chcieliby rozpocząć ją na nowo, mogą liczyć na unijne wsparcie. Jednak tym razem nie będzie to pomoc finansowa.

Z myślą o osobach prowadzących firmy znajdujące się w kryzysie lub też zamierzające ponownie uruchomić swoją działalność, ruszył projekt  Interreg Restart Baltic Sea Region. Dzięki niemu, każdy przedsiębiorca z Dolnego Śląska ma szansę na pomoc ekspertów m.in. mentorów, prawników lub instytucji, które indywidualne doradzą, jak wyjść z trudnej sytuacji. Pozwoli to na zmianę funkcjonowania dotychczasowego biznesu, stworzenie całkiem nowej firmy lub też pomoc w jak najkorzystniejszym przejściu przez proces likwidacyjny oraz znalezienie nowej drogi rozwoju. Wsparcie, jakie otrzymają przedsiębiorcy ma zmniejszyć liczbę bankructw i zapewnić nowe miejsca pracy.

Nabór beneficjentów do projektu będzie prowadzony od przyszłego roku. Na czerwiec 2020 zaplanowano warsztaty z przedsiębiorcami.

W projekcie bierze udział  pięć krajów: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Dania. Z każdego państwa, wyłonionych zostanie 10 firm, które otrzymają pomoc. Pilotażowa edycja potrwa dwa lata i jeśli się sprawdzi, będzie on dostępny także dla przedsiębiorców z innych części Polski.

 Na projekt  Interreg Restart Baltic Sea Region przeznaczono łącznie 1,6 mln euro. Celem przedsięwzięcia jest m.in. wzmocnienie zrównoważonego rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Udostępnij >
T