Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rekord na wrocławskim lotnisku

W listopadzie Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 233 tys., a od początku roku już 3,3 mln pasażerów

W przedostatnim miesiącu 2019 roku znacznie wzrosła liczba pasażerów w ruchu krajowym: na trasie na Lotnisko Chopina (obsługiwanej przez PLL LOT) o ponad 15 proc., a do Gdańska (Ryanair) o 10 proc. Z międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało ponad 44 tys. pasażerów (wzrost o 2,3%). Ogromnym powodzeniem cieszą się połączenia do Amsterdamu (linie KLM) oraz na główne lotnisko Paryża (Air France), czego dowodzi liczba miejsc zajętych w samolotach (w obu przypadkach ponad 80%, czyli na poziomie zbliżonym do kierunków niskokosztowych). Natomiast największy wzrost przewoźnicy sieciowi odnotowali na trasach do Düsseldorfu (Eurowings) i Zurychu (SWISS). Od 30 marca listę europejskich hubów przesiadkowych, dostępnych bezpośrednio z Wrocławia, wzbogaci lotnisko Oslo-Gardermoen. Nowe połączenie uruchomią linie Norwegian. 

– Zgodnie z naszymi ostrożnymi prognozami, do końca grudnia obsłużymy ponad 3,5 mln podróżnych, czyli co najmniej o 200 tys. więcej niż przed rokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Nowy rekord nas cieszy, ale przede wszystkim liczy się fakt, że pasażerowie mają do dyspozycji coraz ciekawszą siatkę połączeń, w tym połączenia do najważniejszych portów w Europie. 

Przewoźnicy niskokosztowi obsłużyli w listopadzie ponad 146 tys. pasażerów. Utrzymuje się stabilne, bardzo duże zainteresowanie kierunkami południowymi. Wyraźnie wzrosła liczba podróżnych na trasach skandynawskich oraz na Ukrainę. Dodajmy, że wśród kierunków wschodnich pasażerowie mają do dyspozycji dwa nowe połączenia do Odessy (uruchomione niemal równocześnie przez linie Ryanair i Wizz Air).

Na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się w tym sezonie: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych oraz 8 czarterowych (czyli znajdujących się w ofercie biur podróży). Dodatkowo, już 1 lutego do rozkładu wrocławskiego lotniska wraca połączenie do Bari (Wizz Air).

 

Listopad 2019 na wrocławskim lotnisku:

· na wszystkich kierunkach południowych w samolotach zajętych było ok. 90% miejsc (na trasie do Rzymu aż 94,6%)

· o blisko 80% wzrosła liczba podróżnych, którzy wybrali ofertę biur podróży

· od stycznia do końca listopada Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 6% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem i blisko 25% więcej niż dwa lata temu

Udostępnij >
T