Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Relacja z konferencji pn. "Biznes. Samorząd. Rozwój regionalny."

W dniu 16 kwietnia 2019 roku w Haston City Hotel we Wrocławiu odbyła się konferencja zorganizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego pn. „Biznes. Samorząd. Rozwój regionalny.”, której partnerem była Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK".

Spotkanie było jednym z wydarzeń z cyklu Regionalnych Konferencji BGK, które odbywają się w blisko 50 miastach Polski, są miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu. Tworzą płaszczyznę do nawiązywania współpracy, dzięki której samorządowcy będą bardziej przedsiębiorczy, a przedstawiciele biznesu będą w większym stopniu uwzględniali w swojej codziennej działalności element społeczny. Spotkania mają także na celu przybliżenie uczestnikom możliwości skorzystania na poziomie regionalnym z programów rozwojowych wynikających ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Spotkanie rozpoczęła Ewa Nowak-Iskra, Dyrektor Regionu BGK Region Dolnośląski. Następnie głos zabrał ekspert BGK, którego wystąpienie obejmowało tematykę biznesu, samorządu i rozwoju regionalnego. W dalszej części spotkania dyrektor Ewa Nowak-Iskra wypowiedziała się na temat roli Banku Gospodarstwa Krajowego w rozwoju Polski. Po wystąpieniu odbyły się warsztaty prowadzone przez gościa specjalnego konferencji mjr Rocco A. Spencer'a na temat odpowiedzialności w biznesie i samorządzie. Warsztaty opierały się na 3 kluczowych zagadnieniach: 1) Odpowiedzialność przywódców - kluczowe czynniki sukcesu; 2) Misja - osiągnięcie misji za pomocą doboru odpowiednich ludzi i zespołów; 3) Budowanie przyszłego sukcesu.

Po przerwie na kawę poruszono tematy dotyczące wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego dla przedsiębiorców oraz samorządów, poprzez produkty mieszkaniowe BGK. Spotkanie zakończyło się lunchem oraz możliwością zasięgnięcia porad eksperckich przy specjalnie przygotowanych stoiskach.

Udostępnij >
T