Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Roboty opanują Halę Stulecia

Blisko 300 robotów będzie można zobaczyć na największych w Polsce zawodach robotycznych Robotic Arena 2020, które odbędą się w najbliższą sobotę, 25 stycznia, do Hali Stulecia. Swoje konstrukcje zaprezentują reprezentanci 12 krajów.

Zawody  Robotic Arena odbędą się już po raz dwunasty. Ich organizatorem jest Koło Naukowe Robotyków „KoNaR”, działające przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

 W tym roku roboty będą rywalizować w osiemnastu konkurencjach. Nowością będą wyścigi „Folkrace”, w której kilka autonomicznych maszyn startuje na specjalnie wyznaczonym torze, starając się pokonać jak największą liczbę okrążeń w wyznaczonym czasie.

 Nie zabraknie rywalizacji dronów, a także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak LineFollower Drag, LineFollower Enhanc3D, LineFollower Turbo i LineFollower Light. To wyścigi robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność. Podobnie, jak w RoboSprint, biegu, w którym zamiast tradycyjnych kół, roboty muszą posiadać kończyny.

  Natomiast podczas NanoSumo, MicroSumo Enhanced, MiniSumo Enhanced, Sumo i MegaSumo zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone w zestaw magnesów dociskających robota do metalowego ringu, co pozwoli na pokaz skomplikowanych manewrów.

 Freestyle, to turniej dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność robota.

 Pełna lista konkurencji oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie organizatorów https://www.roboticarena.pl/pl/

 Początek imprezy o godz. 10.00.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezydenta Wrocławia oraz marszałka woj. dolnośląskiego.

Udostępnij >
T