Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rok 2020 był wyjątkowy dla nas wszystkich

Wywiad z Partnerem Merytorycznym konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – firmą PwC

  • Jak według PwC będzie wyglądała kolejna, 18. edycja konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”?

Jakub Matusiak, Partner w firmie PwC – Rok 2020 był wyjątkowy dla nas wszystkich. Cały świat mierzył się z pandemią i jej skutkami. Również gospodarka i przedsiębiorcy musieli stanąć twarzą w twarz z trudnościami, jakich do tej pory nie doświadczaliśmy. Rok 2020 to także rok, w którym przyszło nam zweryfikować priorytety, zmienić dotychczasowy sposób myślenia i działania. Cyfrowa transformacja, o której tak wiele mówi się od lat, znacznie przyspieszyła. Niesienie pomocy potrzebującym, również nabrało nowego znaczenia. Dziś żyjemy w innej rzeczywistości niż jeszcze rok temu. „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. 18. edycja konkursu, nagradzająca za osiągnięcia w 2020 roku, na pewno będzie wydarzeniem wyjątkowym. Kategorie będą odzwierciedlały nie tylko globalne trendy, ale także to, co było najważniejsze z perspektywy przedsiębiorców i samorządów w obliczu pandemii.

  • Jak podsumowują Państwo minioną edycję konkursu?

Edyta Skrzypiec, Dyrektor w firmie PwC – Przede wszystkim serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom. Edycja 2019 przyniosła nowe otwarcie w wielu aspektach konkursu. Mamy nowych członków Kapituły, których wiedza i doświadczenie wnoszą nową wartość. Do nagrody zgłosiło się również wiele podmiotów, które do tej pory nie znajdowało dla siebie odpowiedniej kategorii. W minionym roku pojawiły się takie nowości jak „Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych” czy „Samorząd wspierający biznes”. Mieliśmy też aż dwie kategorie CSR-owe, co odzwierciedla rosnącą potrzebę na tego typu odpowiedzialne działania i wpisuje się w aktualny trend w Polsce i na świecie. Już dziś wiemy, że niektóre kategorie zostaną z nami na dłużej. Pojawią się jednak również nowe.

  • Jakich wskazówek udzielilibyście Państwo przedsiębiorcom i samorządowcom przed kolejną edycją konkursu?

Jakub Matusiak – Istotną rolę w obecnych czasach odgrywa transformacja cyfrowa. Zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządowcy muszą pomyśleć o wdrożeniu zmian i usprawnień w tym obszarze, odpowiednich dla ich działalności. Niewątpliwie ważnym obszarem jest również dbałość o swoich pracowników, środowisko, lokalną społeczność i biznes. Życzymy wszystkim Państwu, aby rozpoczynający się rok 2021 był dla nas wszystkich szczęśliwy.

Udostępnij >
T