Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rozmawiali o biznesie w Austrii

Dolnośląscy przedsiębiorcy, przedstawiciele austriackiej ambasady oraz tamtejszych firm rozmawiali o prowadzeniu działalności gospodarczej w tym kraju. Wszystko to w ramach Dnia Austrii, który odbył się 5 listopada we Wrocławiu

Bardzo dobre ogólne warunki rynkowe, bezpieczeństwo prawne z rozsądnym, pragmatycznym podejściem organów kontrolnych, praktyczna adekwatność egzekwowania prawa oraz liczne możliwości wsparcia finansowego – to najważniejsze uwarunkowania prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Austrii przedstawione podczas spotkania.

Uczestnicy Dnia Austrii rozmawiali także o obowiązującym w tym kraju prawie pracy, prawie podatkowym, zawodach limitowanych, swobodnym przepływie kapitału i pracy oraz o możliwych formach prawnych utworzenia przedsiębiorstwa.

- Na Dolnym Śląsku mamy 10% wszystkich przedsiębiorców austriackich w Polsce, a na Opolszczyźnie 30%, z wyłączeniem usług finansowych i ubezpieczeniowych - mówił dr Edward Wąsiewicz, Konsul Honorowy Republiki Austrii.-  Bezpośrednie inwestycje austriackie w Polsce wynoszą obecnie około 55 mld zł i dają około 40 tys. miejsc pracy. To oznacza ósme miejsce, jeśli chodzi o inwestorów zagranicznych w Polsce. Co ciekawe, również Polska jest ósmym inwestorem zagranicznym w Austrii. To rynek, który nie jest prosty, ale jest przewidywalny i stabilny. Chcemy zachęcić polskich przedsiębiorców do inwestowania w tym kraju.

Dzień Austrii to spotkanie przygotowane z myślą o polskich firmach, które są zainteresowane prowadzeniem swojej działalności oraz jej kontynuacją właśnie w Austrii.

-  Formuła naszych spotkań jest zawsze bardzo rodzinna – twierdzi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Uczestnicy mogą czuć się swobodnie, pytać o wszystkie interesujące ich zagadnienia. Tym razem zależało nam na przybliżeniu im możliwości inwestycyjnych w Austrii z naciskiem na uwarunkowania prawne działalności gospodarczej.  Spotkanie było również doskonałą okazją do wielu ciekawych rozmów i  konsultacji z ekspertami specjalizującymi się w specyfice austriackiego rynku. Mam nadzieję, że wydarzenie to pozwoli naszym przedsiębiorcom na lepsze poznanie tego kraju, jako potencjalnej lokalizacji biznesowej.

Organizatorami Dnia Austrii byli Konsul Honorowy Republiki Austrii oraz Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Udostępnij >
T