Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rusza kolejny etap luzowania obostrzeń

Od 30 czerwca będą wprowadzane kolejne zmiany. Zniknie nakaz noszenia maseczek na zewnątrz budynków, jeśli zachowywany będzie odpowiedni dystansdystans. Skończą się też obostrzenia w handlu i kościołach. Tydzień później ruszą kina, baseny, siłownie i kluby fitness

Od najbliższej soboty zmieniają się zasady dotyczące maseczek. Nie będzie to już konieczne w przestrzeni otwartej. Natomiast trzeba ich będzie wciąż używać w pomieszczeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie trudne jest zachowanie dystansu dwóch metrów między osobami, m.in. w sklepach, środkach komunikacji, kościołach czy kinach.

Od 30 maja nie będzie także limitów w handlu i gastronomii oraz w kościołach. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na jedną osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od soboty zasada ta przestaje obowiązywać.
W punktach gastronomicznych nadal musi być jednak zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Z kolei od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych: kina, teatry, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. W obiektach kulturalnych obowiązkowe będzie noszenie maseczek, a liczba miejsc będzie mogła zostać wypełniona tylko w połowie. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Od następnej soboty będzie też można organizować większe wesela. Będzie mogło w nich uczestniczyć do 150 gości. Zniesiony zostaje także zakaz zgromadzeń. W nich również będzie mogło brać udział do 150 gości.

Udostępnij >
T