Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rusza Mały ZUS Plus

Od lutego lutego 2020 r. zacznie obowiązywać Mały ZUS Plus. Dzięki niemu więcej przedsiębiorców będzie mogło płacić niższe składki

Od ubiegłego roku obowiązuje tzw. Mały ZUS. Mogą z niego korzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, których roczny dochód w 2018 r. nie przekroczył 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia czyli około 63 tys. zł. Składki będą uzależnione od dochodu – im niższy dochód, tym niższe składki.

Aby jeszcze więcej osób mogło skorzystać z tego programu, powstał Mały ZUS Plus. Z nowej ulgi, która będzie obowiązywać od 1 lutego 2020 roku, mogą skorzystać przedsiębiorcy, których przychód w 2019 roku nie przekroczył 120 tys. zł. i w poprzednim roku prowadzili swoją działalność co najmniej przez 60 dni.

Przedsiębiorcy, którzy teraz zdecydowali się na otwarcie swojej firmy, nie muszą się martwić. Kolejność przysługujących im ulg nie zmienia się. Na początku nadal przysługiwać im będzie „ulga na start”, następnie 24 miesiące preferencyjnych składek, a dopiero po tym Mały ZUS Plus.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z Małego ZUS-u Plus powinni to zgłosić do 29 lutego 2020 r., a w kolejnych latach do końca stycznia.

Według szacunków z nowej ulgi będzie mogło skorzystać ok. 320 tys. niedużych przedsiębiorstw.

Udostępnij >
T