Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rusza nowa inwestycja na Przedmieściu Oławskim

We Wrocławiu u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego powstanie Nowa Manufaktura. Właśnie otrzymała pozwolenie na budowę. W budynku znajdzie się ponad 300 mieszkań, lokale usługowe oraz garaż podziemny na 251 miejsc postojowych

Nowa Manufaktura to budynek mieszkalny, który ma wypełnić dotychczasową lukę w zabudowie śródmiejskiej, co było głównym założeniem projektu. Cel zostanie osiągnięty zarówno poprzez uzupełnienie pierzei ulic Kościuszki i Pułaskiego wraz z narożnikiem na skrzyżowaniu, jak i dzięki wypełnieniu wnętrza kwartału: Kościuszki, Pułaskiego, Komuny Paryskiej i Prądzyńskiego, który otacza teren inwestycji. Po przeciwległych stronach od lat stoją budynki wielorodzinne i usługowe. Tylko jeden narożnik znajdujący się na skrzyżowaniu nie został dotychczas zagospodarowany.

 – Nowa Manufaktura to bardzo ważna inwestycja dla Wrocławia pod względem urbanistycznym – mówi Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak, która jest autorem projektu. - Kiedyś miasto planowało w tym miejscu nowy plac miejski. Teraz nasz budynek domknie ten ośmiokątny plac 

Różnorodna forma trzech skrzydeł budynku stworzy wspólną kompozycję brył. Zadaniem architektów było wpisanie Nowej Manufaktury w istniejącą zabudowę przy jednoczesnym jej wyeksponowaniu.

- Budynki z zabudowanych narożników placu pochodzą z różnych okresów, przez co nie mają cech wspólnych – twierdzi Artur Szczepaniak. - Architektonicznie dużo się tu dzieje, ale w gruncie rzeczy panuje chaos stylistyczny. Nowa Manufaktura wprowadzi spokój.

Elewację budynku stworzy biała i grafitowa cegła. To nawiązanie do okolicznej zabudowy. Choć Manufaktura przedstawia kompletne inne podejście do architektury niż okoliczna zabudowa, jednocześnie będzie pasować do niej pod względem gabarytowym i urbanistycznym.

Pierwsze prace na terenie inwestycji mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestorem jest IMS Budownictwo z Krakowa.

Udostępnij >
T