Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rusza płatny program stażowy w Amazon

Dla osób, które interesują się technologią i marzą o pracy w inżynierii Amazon przygotował pionierski płatny program stażowy w dziale RME (Reliability, Maintenance, Engineering) – Dobry start w technologiach

Amazon prowadzi rekrutację do 2-letniego, płatnego programu stażowego dla absolwentów szkół średnich. W ramach stażu uczestnicy zdobędą wiedzę, umiejętności i doświadczenie w zakresie RME, czyli w dziale utrzymania ruchu, którego głównym celem jest zapewnienie ciągłości realizacji zamówień klientów. To niepowtarzalna okazja, aby kontynuować naukę, łącząc ją z pracą zarobkową w dynamicznie rozwijającym się obszarze inżynierii, zwłaszcza dla osób poszukujących bardziej praktycznej alternatywy dla edukacji wyższej.

Staż w dziale RME to szereg korzyści: gwarantowane wynagrodzenie, wartościowe doświadczenie zawodowe oraz szansa na zdobycie kwalifikacji uznawanych na całym świecie. Udział w stażu może być wyjątkową okazją, aby się rozwinąć i sprawdzić w praktyce zdobytą w szkole wiedzę oraz uczyć się od zespołu najwyższej klasy specjalistów i inżynierów. Poprzez autorski plan szkoleniowy Amazon wesprze stażystów w nauce technicznych umiejętności oraz nabywaniu miękkich kompetencji, które są niezwykle ważne w osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Most między edukacją a biznesem

- Stworzyliśmy nasz unikatowy program, by jak najlepiej odpowiedzieć na realne zapotrzebowanie rynku pracy- mówi Ewa Fiedor, menadżer programu stażowego. - Zależy nam, by wyposażyć młodych uczestników stażu w wiedzę i umiejętności, które są aktualnie poszukiwane przez pracodawców. Uczestnicy programu mogą liczyć nie tylko na wsparcie w edukacji, ale także ponad 1000 godzin profesjonalnych szkoleń z zagadnień mechatroniki, mechaniki, czy pneumatyki uzupełnione przez coaching w realnym środowisku pracy. Ścieżkę techniczną uzupełnia nauka języka angielskiego, planowania, zarządzania projektami, rozwój zdolności analitycznych i umiejętności komunikacji oraz współpracy. W trakcie całego programu, stażyści mogą liczyć na wsparcie mentorów, którzy pomogą im zaplanować dalszą edukację oraz ścieżkę zawodową. Po okresie szkolenia każdy z uczestników będzie w pełni przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku Technika RME i rozpoczęcia kariery w Amazon.

Uczestnicy mogą liczyć na stawkę godzinową 24.4 zł brutto.

Start zawodowy z Amazon

Program stażowy jest skierowany do osób w wieku 17-25 lat, które zdobyły wykształcenie średnie lub zawodowe, oraz zainteresowane są obszarem mechatroniki, robotyki, automatyki czy elektryki. Pożądane jest posiadanie kwalifikacji technika mechatronika, jej brak nie jest przeszkodą – dla osób nieposiadających wykształcenia kierunkowego, można je uzyskać w trakcie trwania programu na kursie kwalifikacyjnym. Najlepszych absolwentów Amazon zaproponuje stałe zatrudnienie na stanowisku technika RME.

Programy stażowe w zakresie IT i RME od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej to panowie stawiają na rozwój w obszarze inżynierii, ale Amazon jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie kariery zawodowej dla każdego. Dlatego firma stawia na różnorodność i do udziału w programie szczególnie zachęca kobiety, które widzą swoją przyszłość zawodową w obszarze technologii.

Dziewczyny do technologii!

- Warto stawiać na różnorodność w miejscu pracy- twierdzi Katie Huson, szefowa programów rekrutacyjnych „Diversity & Inclusion” w regionie EMEA. - Nie tylko dlatego, że - jak wskazują dane -przekłada się na wyższe wyniki. Zróżnicowany zespół jest w stanie lepiej odpowiedzieć na potrzeby szerokiej grupy klientów. Dlatego w Amazon jest to dla nas tak istotna kwestia.

Już na początku kariery w Amazon kobiety dowiadują się jak najwięcej o sposobie działania obszaru operacyjnego, aby mogły odnieść sukces jako przyszłe liderki i ekspertki w swojej dziedzinie. W tym celu uruchomiono nowy, wewnętrzny program „Women' Network in Operations”. Wybrane kandydatki rozpoczynające staże w Amazon zostaną objęte wsparciem mentorskim kobiet, które odniosły sukces w Amazon. Otrzymają porady zawodowe i wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb. W ramach programu zyskają również dostęp do szkoleń w zakresie przywództwa oraz możliwość rozwinięcia sieci kontaktów zawodowych. Celem inicjatywy jest przede wszystkim zachęcenie kobiet do wyboru kariery w inżynierii lub IT, czyli w obszarach, w których nadal są niedostatecznie reprezentowane. Branże takie jak technologie, łańcuch dostaw, logistyka czy operacje przyciągają mniej kobiet – ale Amazon, wspierając kobiety na starcie, już zaczyna to zmieniać. Również panowie są mile widziani w programie. Każdy ma równe szanse.

Rekrutacja rozpoczęta!

Rekrutacja do programu trwa do końca sierpnia! Staż w dziale RME można odbyć w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Chojnowie. Program startuje dwa razy w roku, najbliższa grupa rozpocznie staż w październiku. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań, zakresu szkolenia oraz linki do składania aplikacji znajdują się poniżej:

Staż w Amazon Wrocław

Staż w Amazon Chojnów

Udostępnij >
T