Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszył 4. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych!

Od 17 do 20 czerwca 2020r. odbywać się będą spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu oraz biznesu. Tegorocznym tematem przewodnim jest „Społeczeństwo obywatelskie wobec kryzysu w demokracji”. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych

Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych to największe spotkanie przedstawicieli wrocławskiego III sektora, Gminy Wrocław oraz społecznie odpowiedzialnego biznesu. Celem tegorocznego wydarzenia jest przyjrzenie się drodze, jaką przebyło nasze społeczeństwo oraz  zastanowienie się nad wyzwaniami, jakie stawia przyszłość, szczególnie w kontekście solidarności, dialogu i odpowiedzialnego obywatelstwa. 4.Kongres odbędzie się w wirtualnej przestrzeni online.

Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele wrocławskich i działających w stolicy Dolnego Śląska stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych oraz ruchów miejskich. To również miejsce spotkania społeczników, osób reprezentujących biznes i administrację publiczną oraz tych, którzy chcą poznać organizacje pozarządowe.

Wśród zaplanowanych warsztatów i spotkań jest również panel dyskusyjny „WroBiznes i Wro-NGO w nowej rzeczywistości”, gdzie będzie mowa m.in. o współpracy biznesu z organizacjami pozarządowymi. Odbędzie się on 19 czerwca o godz. 17.00.

Transmisje będą przekazywane prosto z Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych  Czasoprzestrzeń w Zajezdni Dąbie pod linkiem: www.facebook.com/KongresWroclawskichOrganizacjiPozarzadowych

Kongres organizują: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja Umbrella,  Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, Stowarzyszenie „TRATWA” oraz Fundacja Eudajmonia.  Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław. Patronem medialnym 4. Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych jest portal WroBiznes.

 

 

Udostępnij >
T