Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszył Dolnośląski Festiwal Nauki

Blisko 300 wydarzeń przygotowała Politechnika Wrocławska w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W programie znalazły się otwarte wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, zajęcia w laboratoriach i mnóstwo spotkań z ciekawymi ludźmi.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest maksyma Hugona Steinhausa – wybitnego matematyka i humanisty – która brzmi „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”. W ten sposób DFN wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki.

– Dolnośląski Festiwal Nauki jest dobrą okazją do dokonania swego rodzaju przeglądu osiągnięć współczesnej nauki – mówi prof. Piotr Dudziński, pełnomocnik rektora ds. DFN na Politechnice Wrocławskiej. - W trakcie sześciu festiwalowych dni odwiedzimy liczne laboratoria, sale wykładowe i przestrzenie budynków Politechniki, zapoznając się z owocami prawdziwej pasji oraz kreatywności naukowców naszej uczelni.

Swoje osiągniecia przedstawią też studenckie koła naukowe, które zajmują się m.in. inżynierią biomedyczną, nanotechnologiami czy projektami kosmicznymi. Będzie okazja przyjrzenia się z bliska takim zagadnieniom współczesnej nauki, jak lasery światłowodowe, geopolityka czy nietypowe źródła energii.

Na Politechnice odbędą się także imprezy wiodące festiwalu - debata oksfordzka dla licealistów i gala finałowa. Od 23 do 25 września w budynku C-13 będzie też działać Centrum Festiwalowe

 

Udostępnij >
T