Przedsiębiorstwa, które odniosły szczególny sukces w polsko-niemieckiej sferze gospodarczej w ostatnim roku, wdrożyły innowacje lub dały impuls do aktywizacji gospodarczej regionu lub kraju mogą wziąć udział w konkursie o bilateralną Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą
Nagroda ta będzie przyznana po raz pierwszy z okazji 25-lecia działalności Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). Jest adresowana szeroko definiowanego polsko-niemieckiego środowiska biznesowego. Zwycięzca otrzyma kampanię wizerunkową kierowaną na wzrost świadomości marki, roczne bezpłatne członkostwo w AHK i inne nagrody.
- Wiele firm z Polski odniosło w ostatnich latach duży sukces w pozycjonowaniu swoich produktów i usług na rynku niemieckim, mimo to nie zaistniały one w świadomości i opinii publicznej – mówi dr Lars Gutheil, dyrektor zarządzający AHK Polska. -W przyszłości nagroda powinna stanowić widoczną platformę wizerunkową dla tych sukcesów. To samo dotyczy wysoce innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez polskie przedsiębiorstwa w kooperacji z niemieckimi partnerami. Liczne kooperacje bilateralne przyczyniają się również do tworzenia miejsc pracy lub poprawy warunków życia mieszkańców konkretnych regionów. To właśnie te historie sukcesów wpisują się w ideę Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej – niezależnie od wielkości firmy czy branży
Wnioski można składać online na stronie https://ahk.pl/pl/polsko-niemiecka-nagroda-gospodarcza/ do 21 lutego 2020 r. Po zamknięciu etapu zgłoszeń, jury konkursowe wybierze firmy do kolejnego etapu, na które internauci będą mogli głosować online. „Wyniki głosowania online to część punktacji końcowej” – mówi Gutheil. Finaliści zaprezentują się jury i publiczności gali finałowej konkursu 2 kwietnia br. i spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca.
Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej Gali 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, która odbędzie się 2 kwietnia 2020 roku.
Od 25 lat AHK Polska przyczynia się do rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. W 2018 r. obroty w handlu polsko-niemieckim wyniosły ok. 120 mld euro. Ok. 1,4 mln miejsc pracy w Polsce jest bezpośrednio związanych ze współpracą z niemieckimi firmami. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, skupiająca prawie 1000 firm członkowskich, jest największą bilateralną izbą w Polsce. Oprócz głównej siedziby w Warszawie, posiada biura w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.
Żródło: ARAW