Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszyła zimowa rekrutacja na Politechnikę

Ponad 3,5 tys. miejsc czeka na Politechnice Wrocławskiej na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. Chętni mogą wybierać z 60 kierunków, w tym siedemnastu w języku angielskim. Nabór potrwa do 11 lutego 2020 r.

Rejestracja kandydatów w uczelnianym systemie ruszyła we wtorek. W tym naborze studenci po raz pierwszy mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki na kierunkach Transport (Wydział Mechaniczny) oraz Inżynieria kwantowa (Wydział Podstawowych Problemów Techniki).

 – Ci, którzy zdecydują się na wybór kierunku Transport zajmą się prognozowaniem rozwoju i planowaniem systemów transportowych, określaniem zapotrzebowania na usługi logistyczne czy też wpływem środków transportu na środowisko – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Natomiast osoby kształcące się na Inżynierii kwantowej będą się uczyć, jak kreatywnie stosować metody mechaniki kwantowej przy rozwiązywaniu problemów naukowych oraz zagadnień związanych z kryptografią i informatyką kwantową. Na studentów czekają m.in. zajęcia w laboratorium technologii ogniw fotowoltaicznych firmy Saule Technologies.

W ramach zimowego naboru w ofercie Politechniki Wrocławskiej znalazło się także sześć kierunków na niestacjonarnych studiach II stopnia. Łącznie uczelnia przygotowała tutaj niemal 400 miejsc. Dostępne kierunki oraz więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl

 Rejestracja w systemie potrwa do 11 lutego. Od 3 lutego w budynku C-13, pokój 0.12, w godz. 9.00-14.00, będzie można składać wymagane dokumenty.

 – Mamy też dobrą informację dla tych, którzy w ciągu tygodnia nie mogą pojawić się u nas z dokumentami – mówi Anetta Stypułkowska. – Dla nich Dział Rekrutacji będzie otwarty również w sobotę 8 lutego, w godzinach 9.00-12.00.

Listy wszystkich przyjętych zostaną podane 14 lutego.

Punkt informacyjny Działu Rekrutacji mieści się na pierwszym piętrze w budynku C-13 (Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25, pokój 1.14). Kontakt telefoniczny: tel. 71 320 27 78.

Udostępnij >
T