Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Są pieniądze dla startupów walczących z pandemią

W walce z koronawirusem i w leczeniu pacjentów nim zarażonych mogą pomóc startupy i małe firmy działające w branży technologii i innowacji. Komisja Europejska wezwała je do składania wniosków do 18 marca o przyspieszone finansowanie z unijnych funduszy

Unia Europejska przeznaczy 47,5 mln euro na badania nad szczepionką, leczeniem i diagnostyką koronawirusa. Jest to część skoordynowanej reakcji UE na zagrożenie, jakie stanowi choroba Covid-19 wywołana przez koronawirusa.

Środki zostaną przeznaczone na 17 projektów, nad którymi pracuje 136 zespołów badawczych z państw UE i z innych krajów. Zespoły rozpoczęły prace nad opracowaniem szczepionek, nowych metod leczenia, testów diagnostycznych i systemów medycznych.

Poza ty, do Polski ma trafić najwięcej pieniędzy z unijnego funduszu o wartości 37,3 mld euro w ramach pakietu środków mających złagodzić wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę. Z dokumentów Komisji Europejskiej wynika, że chodzi o kwotę 7,4 mld euro. To dlatego, że Polska jest największym beneficjentem polityki spójności.

Źródło: PAP

Udostępnij >
T