Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Samorządowcy zjechali do Wrocławia

Przedstawiciele samorządów i administracji rządowej, naukowcy oraz działacze organizacji pozarządowych spotkali się na VII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, aby rozmawiać o sprawach istotnych dla lokalnych społeczności

Tegoroczny Kongres Samorządowy odbywa się pod hasłem „Silny Samorząd – Silne Państwo”. Jego motywem przewodnim są zagadnienia związane z rolą i znaczeniem samorządu terytorialnego u progu zmian zachodzących we współczesnej Polsce. Eksperci rozmawiają również o rozwoju transportu i kolei oraz o walce ze smogiem w kontekście ekologii na Dolnym Śląsku. Poruszone zostaną również kwestie ochrony zdrowia i związanych z nią wyzwań.

- Dolny Śląsk, znajduje się obecnie w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie – twierdzi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego . – Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy samorządów różnych szczebli oraz ich współpracy z biznesem, środowiskiem naukowym oraz organizacjami pozarządowymi. Jestem przekonany, że VII Dolnośląski Kongres Samorządowy będzie dla nas wszystkich znakomitą okazją do merytorycznej dyskusji na temat przyszłości naszego regionu i wzajemnej wymiany doświadczeń, która stanie się płaszczyzną do nawiązania partnerskich kontaktów oraz poszerzenia wiedzy.
Obrady kongresu są podzielone na trzy panele tematyczne: „Miejsce samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce”, „Eko-Dolny Śląsk” oraz „Zdrowie, onkologia, psychiatria”.

Dyskusje moderują Agnieszka Gozdyra z telewizji Polsat News, Bogusław Chrabota - redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita oraz Agnieszka Kapłon z telewizji TVP3 Wrocław.

VII Kongres Samorządowy odbywa się na Stadionie Wrocław.  

Udostępnij >
T