Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Skanska sprzedaje Nowy Targ

Nowoczesny biurowiec Nowy Targ, wybudowany w ścisłym centrum Wrocławia, został właśnie sprzedany.

Nową inwestycję firmy Skanska, zlokalizowaną pomiędzy Placem Nowy Targ a Placem Dominikańskim, kupiły fundusze nieruchomości zarządzane przez Credit Suisse Asset Management Global Real Estate. To pierwsza transakcja zawarta między tymi podmiotami.

Łączna powierzchnia biurowa w inwestycji Nowy Targ to 22,8 tys. mkw.

– Wrocław staje się dla inwestorów dojrzałym rynkiem na biurowej mapie Europy – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska. - Miasto cieszy się wysokim zainteresowaniem polskich i międzynarodowych pracodawców. Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta, co ułatwi dojazd pracownikom. Cechuje go także architektura na najwyższym poziomie, odpowiednim do lokalizacji.

Nowy Targ to siedmiokondygnacyjny budynek, który został oddany do użytku pod koniec lipca br. Cała powierzchnia biurowa oraz 195 miejsc parkingowych zostały już wynajęte. Wśród najemców znalazły się takie firmy jak Tillberg Design of Sweden oraz SpyroSoft SA. Ostatnie lokale parterowe są w procesie komercjalizacji. Inwestycja znajduje się niecałe 5 minut spacerem od zabytkowego ratusza. Równocześnie oferuje możliwość skorzystania z licznych opcji transportu publicznego. Budynek uzyskał już certyfikat Green Building i ubiega się o LEED Platinum. Biurowiec otrzyma także certyfikat „Obiekt bez barier”, co świadczy o tym, że jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób odwiedzających go z małymi dziećmi.

Udostępnij >
T