Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Specjalne wsparcie wadialne dla członków ZIG

Firmy zrzeszone w Zachodniej Izbie Gospodarczej – Pracodawcy Przedsiębiorcy, które planują startować w przetargach publicznych, teraz mają szansę na duże wsparcie. Za symboliczną złotówkę mogą otrzymać wsparcie wadialne do wysokości 500 tys. zł.

Poręczenia wadialne to realna pomoc przedsiębiorcom startującym w przetargach publicznych. Do ich zalet z pewnością należą brak konieczności wpłaty i zamrożenia gotówki oraz minimum formalności i szybka decyzja o ich przyznaniu. Daje to również możliwość udziału w wielu przetargach jednocześnie.

Każdy przedsiębiorca zrzeszony w ZIG, który do końca marca 2022 r. złoży wniosek o udzielenie pakietu wadialnego i uzyska jego pozytywną weryfikację, otrzyma poręczenie wadialne do 500 tys. zł za symboliczną złotówkę. Pakiet wadialny jest przyznawany na okres 12 miesięcy i może sięgnąć maksymalnie 1 mln zł.

Środki na ten cel zapewnia Dolnośląski Fundusz Gospodarczy Sp. z o.o., który należy do portfela kapitałowego Województwa Dolnośląskiego. To stabilna, bezpieczna i wiarygodna spółka, która dysponuje istotnymi kapitałami własnymi. Jako podmiot działający na rynku finansowym jest badana przez agencję ratingową, a jej obecny RATING określony jest na poziomie A z perspektywą stabilną. Współwłaścicielem DFG jest Bank Gospodarstwa Krajowego SA.

Istotą działalności spółki jest wsparcie sektora MŚP na Dolnym Śląsku. Polega ono na udzielaniu poręczeń oraz doradztwie w zakresie pozyskiwania kapitału skierowanego na rozwój działalności gospodarczej. Istotne jest poręczenia kredytów, pożyczek oraz leasingu przy spełnieniu określonych warunków pozostają darmowe natomiast poręczenia wadialne należą do najtańszych dostępnych na rynku w porównaniu do gwarancji bankowych oraz ubezpieczeniowych.

Więcej informacji na temat poręczeń wadialnych dla członków ZIG można uzyskać pod adresem biuro@zig.pl

Udostępnij >
T
separator