Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Spotkanie ze Słowacją

Możliwości inwestowania i prowadzenia biznesu to główny temat spotkania z okazji „Dnia Słowacji”, który odbędzie się 24 maja 2019 r.

Konsul Honorowy Słowacji, przedstawiciele Słowackiej Agencji Rozwoju Inwestycji i Handlu (SARIO) oraz kancelarii prawnych, a także właściciele dolnośląskich firm wezmą udział w „Dniu Słowacji”, jaki odbędzie się w najbliższy piątek w Centrum Biznesowo Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

W trakcie spotkania omawiane będą m.in. możliwości inwestycyjne oraz warunki prowadzenia działalności gospodarczej u naszych południowych sąsiadów, a także walory turystyczne Słowacji.

- Jesteśmy we Wrocławiu już od 10 lat, a to obliguje nas do tego, aby aktywnie reprezentować Słowację w naszym regionie  – mówi Leon Susmanek, pełnomocnik Konsulatu Honorowego Słowacji we Wrocławiu. – Chcemy, aby Słowacja zaistniała w świadomości Dolnoślązaków. Zależy nam, aby pamiętali, że istnieje już od 26 lat. Dlatego też bardzo aktywnie prezentujemy tu słowacką kulturę, organizujemy spotkania biznesowe oraz przybliżamy ofertę turystyczną Słowacji. Od początku naszego istnienia funkcjonuje również polsko-słowacki fundusz stypendialny umożliwiający wymianę studentów między naszymi krajami. Takie przedsięwzięcia, jak „Dzień Słowacji” pozwalają nagłośnić naszą działalność i nawiązać wiele cennych kontaktów, które mogą zaprocentować w przyszłości.  

Organizatorem wydarzenia jest Konsul Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu, Maciej Kaczmarski oraz Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Patronat nad spotkaniem objął Jego Ekscelencja Dušan Krištofík, Ambasador Republiki Słowackiej w Rzeczpospolitej Polskiej.

Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą zarejestrować się wydarzeniu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego http://bit.ly/2J7T82P do 22 maja 2019 r.
„Dzień Słowacji” odbędzie się w dniu 24 maja 2019 roku o godz. 11:00 w Centrum Biznesowo Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43 we Wrocławiu.

Udostępnij >
T