Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Statuetki Dolnośląskiego Gryfa w nowej odsłonie

W tym roku laureaci Dolnośląskich Gryfów otrzymali wyjątkowe statuetki. Wykonali je podopieczni fundacji ProCuro, która od dawna jest wspierana przez organizatorów konkursu

Mateusz, Aleks, Igor, Dorian, Monika, Wiktoria, Julia i Kacper to na co dzień wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach – Caritas Wrocław i podopieczni fundacji ProCuro. To właśnie oni włożyli ogromną pracę i zaangażowanie w przygotowanie własnych, autorskich statuetek Dolnośląskiego Gryfa, które zostały wręczone laureatom konkursu podczas tegorocznej Wielkiej Gali Biznesu. Każda z nich była inna i wyjątkowa. 

– Od kilku lat podczas Wielkiej Gali Biznesu wspieramy działania Fundacji ProCuro, która swoimi projektami wspomaga integrację społeczną dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Dzięki tej współpracy, w tym roku, pierwszy raz w historii „Nagrody Gospodarczej - Dolnośląski Gryf” laureaci otrzymali aż dwie statuetki. Ta druga jest równie wyjątkowa, ponieważ została stworzona przez młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kulis powstawania tych wyjątkowych prac - kliknij tutaj.

Fundacja ProCuro pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z terenu Dolnego Śląska. Wspiera ich integrację społeczną głównie poprzez sztukę. Realizuje właśnie wyjątkowy projekt. Wspólnie z partnerami podjęła się generalnego remontu i umeblowania świetlicy dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową, które przebywają w ośrodku w Dobroszycach pod Wrocławiem. Obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym i nie jest to wymarzone miejsce dzieci. Po remoncie świetlica stanie się dla nich komfortowym wnętrzem do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Będzie wygodnym miejscem do odrabiania lekcji, salą telewizyjną, pokojem do zabawy, miejscem do grania w planszówki i rysowania.

Każdy może wesprzeć to przedsięwzięcie: https://www.siepomaga.pl/metamorfozaswietlicy    

Zebrane środki fundacja przeznaczy na zakup edukacyjnego wyposażenia do świetlicy. Będą to m.in. ścieżki sensoryczne, książeczki, gry planszowe, zabawki edukacyjne, odtwarzacz CD, audiobooki, telewizor, rzutnik czy konsola do gier.

- Zwłaszcza w tym trudnym czasie, przez który teraz wszyscy przechodzimy, warto włączyć się w przedsięwzięcia, które sprawią, że czyjś świat stanie się lepszy – przekonuje Marek Pasztetnik. – Pomoc fundacji ProCuro to naprawdę szczytny cel, do którego serdecznie zachęcam.

Procuro
Udostępnij >
T