Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Święto deweloperów we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska na jeden dzień, 16 października, stała się stała się sercem polskiego rynku mieszkaniowego. Najważniejsi przedstawiciele branży deweloperskiej, a także światowej sławy eksperci spotkali się w Narodowym Forum Muzyki na konferencji Dni Dewelopera 2019

W VII edycji tego wydarzenia udział biorą między innymi przedstawiciele UOKiK, Związku Banków Polskich, architekci, urbaniści, a także prezydenci miast oraz właściciele największych firm budujących rynek mieszkaniowy w Polsce.  

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera odbywa się nie tylko pod hasłem ekologii i polityki miejskiej, skupiającej się na projektowaniu miasta, w którym dobrze się żyje. Goście konferencji rozmawiają o wyzwaniach współczesnego budownictwa, wszechobecnej automatyzacji, bezpieczeństwie mieszkań na wynajem, nowych modelach biznesowych, czy w końcu o wskaźnikach parkingowych wczasach zmieniającej się mobilności w miastach.

Wśród poruszanych tematów znalazło się projektowanie miasta w którym dobrze się żyje, różne modele inwestowania na rynku deweloperskim, mądre projektowanie i budowanie osiedli w przestrzeni miejskiej, Budownictwa 4.0, ustawy o drogach publicznych w praktyce oraz fakty i mity na temat finansowania i kondycji rynku mieszkaniowego.   

Gościem specjalnym wydarzenia jest jeden z najbardziej znanych i cenionych urbanistów na świecie, specjalista w dziedzinie historii oraz rozwoju miast, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość kanadyjski pisarz, wizjoner, aktywista miejski - Charles Montgomery. Podczas Dni Dewelopera opowie o tym, w jaki sposób miasta oddziałują na ludzkie myśli, działania i uczucia, w jaki sposób infrastruktura wpływa na rozwój oraz szczęście mieszkańców, a także czy jesteśmy gotowi na projektowanie i tworzenie miejsc, które w naturalny sposób sprawią, że będziemy szczęśliwi. Wszystko po to, aby w przyszłości sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

Panelistą konferencji jest również światowy lider projektu WWF „No Plastic in Nature” - Vincent Kneefel. Posiada on doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, czystych technologii, inteligentnych budynków i miast, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz strategii cyfrowej i biznesowej. Wcześniej piastował kierownicze stanowisko w ONZ, Accenture oraz pracował dla wielu firm z listy Fortune 500 jako konsultant ds. strategii zrównoważonego rozwoju.

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano rozstrzygnięcie wyników Rankingu Miast.

Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich, współorganizatorem natomiast Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Udostępnij >
T