Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławskie Forum Kobiet w nowej formule

Inspiracja do samorozwoju oraz poszerzanie wiedzy przydatnej na co dzień, a także w rozwijaniu kariery zawodowej to główne cele odbywającego się od ośmiu lat Wrocławskiego Forum Kobiet. W tym roku ze względu na panującą pandemię, wydarzenie to nie może odbyć się dotychczasowej formule, która każdorazowo gromadziła kilkaset osób

Epidemia koronawirusa zmieniła zarówno funkcjonowanie przedsiębiorstw, jak i życie codzienne. Sprawiła również, że organizowane co roku przez Zachodnią Izbę Gospodarczą Pracodawcy i Przedsiębiorcy - Wrocławskie Forum Kobiet, tym razem nie może odbyć się w takiej formie, jak w minionych latach.

- Organizowane przez nas Wrocławskie Forum Kobiet co roku przyciągało setki osób, którym zależało na  zdobyciu szerszej wiedzy z wielu dziedzin życia codziennego i zawodowego - mówi Eliza Greber, wiceprezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Jego główną ideą była konsolidacja kobiet świata nauki, biznesu, kultury i polityki z Wrocławiankami pragnącymi realizować się we wszystkich obszarach swojego życia. Nasze coroczne spotkania były też wielką inspiracją dla wielu pań do pozytywnych zmian, a także dawały możliwość poznania wielu ciekawych osób. W tym roku z oczywistych powodów to wyjątkowe wydarzenie nie może odbyć się w dotychczasowej formule. Mimo to, ze względu na duże zainteresowanie, wspólnie z telewizją Echo24 postanowiliśmy przygotować kilka wywiadów dotyczących m.in. sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy i tego jak sobie z nią poradzić.  

Specjalnie dla uczestniczek Wrocławskiego Forum Kobiet, Beata Tadla – prezenterka radiowa i telewizyjna opowie o odwadze i wysokich kompetencjach kobiet sukcesu. Temat odporności psychicznej przybliży Weronika Nowakowska, wicemistrzyni świata w biathlonie, redaktor naczelna portalu Superbabka.pl. Pani  prof. Małgorzata Łukowicz - specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, Kierownik Kliniki Rehabilitacji Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” opowie o sukcesach terapii konopiami medycznymi. Zaplnanowano również pokaz filmu o projektach zrealizowanych przez Fundację Procuro.

- Pandemia koronawirusa wymusiła na nas ograniczenie bezpośrednich kontaktów społecznych, ale i tak znalazłyśmy sposób , żeby się spotkać – mówi Dagmara Zalewa z Kancelarii Prawniczej, Nieruchomości. – To, przez co ostatnio przechodzimy, na zawsze zmieni już naszą rzeczywistość. Kryzys potrafi sprawić, że przewartościowujemy różne rzeczy, patrzymy na nasze życie z innej, zupełnie nowej perspektywy, zmieniają się nasze priorytety. Wielu z nas miało szanse przypomnieć sobie, że życie jest ulotne jak bańka mydlana, a rzeczywistości, którą znamy,  a także stylu życia, który lubimy, nie należy traktować jak pewnik. Być może nauczymy się większej wdzięczności za to, co mamy, zaczniemy doceniać rzeczy, które kiedyś wydawały nam się takie zwyczajne, banalne, ale też większego współczucia widząc, jak wielu ludzi tak wiele straciło. Choć to aktualnie trudne moja, rada na najbliższe tygodnie to: dawkujmy sobie docierające do nas informacje i wybierajmy wiarygodne źródła. Bądźmy dzielni i odważni. 

- W ciągu ostatnich miesięcy wiele się zmieniło w naszym życiu – mówi Barbara Pokorny, Dyrektor Zarządzająca w Euroimpex S.A. –  To przede wszystkim na kobiety spadło znacznie więcej obowiązków, niż to miało miejsce przed pandemią. Mimo to wyraźnie widać, że doskonale sobie poradziły w tej wyjątkowo trudnej sytuacji.  Z pewnością nasza codzienność w dużej mierze przeniosła się do świata cyfrowego. Dlatego sądzę, że to dobry pomysł, aby tegoroczne Wrocławskie Forum Kobiet również odbyło się w tej przestrzeni. 

Na spotkanie z gośćmi Wrocławskiego Forum Kobietzapraszamy we wtorek  30 czerwca 2020 r  o godz.10.00 na portalu WroBiznes.pl.

Program VIII Wrocławskiego Forum Kobiet:

10:00 Wywiad z Beatą Tadlą

10:15 Wywiad z Weroniką Nowakowską 

10:30 Wywiad z prof. Małgorzatą Łukowicz

10:45 Film o projektach zrealizowanych przez Fundację Procuro


Udostępnij >
T