Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Toyota szykuje się do wielkiej inwestycji

Toyota Motor Manufacturing Poland zamierza podwoić produkcję elektrycznych napędów do hybryd. W 2021 r. rozpocznie w Wałbrzychu produkcję kolejnej elektrycznej przekładni do niskoemisyjnych napędów hybrydowych

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, produkcja 1,5-litrowego silnika, z którym będzie współpracować nowa elektryczna przekładnia, ruszy w 2020 roku w drugim zakładzie Toyoty w Jelczu-Laskowicach. W ten sposób oba zakłady będą tworzyć jeden hybrydowy zespół napędowy.

Projekt jest rozszerzeniem produkcji przekładni e-CVT, współpracującej z silnikiem 1,8 l, uruchomionej w listopadzie 2018 roku. Razem z pozostałymi obecnie realizowanymi projektami wdrożenia nowoczesnych silników TNGA, poziom inwestycji w obu zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland - zlokalizowanych w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach - wzrośnie do blisko 5 mld zł. W ramach inwestycji Toyota planuje też uruchomienie produkcji silników elektrycznych MG1, stanowiących integralną część elektrycznej przekładni hybrydowej.

Według władz koncernu  polska fabryka Toyoty ma stać się europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych.

Fabryki TMMP zaopatrują montownie samochodów Toyoty oraz Grupy PSA i firmy Lotus w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji i Rosji oraz poza Europą – w Republice Południowej Afryki i w Japonii.

Udostępnij >
T