Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Vouchery - szansa dla firm

Z powodu koronawirusa wiele firm gastronomicznych boryka się z problemami finansowymi. Można im pomoc zamawiając jedzenie na dowóz albo kupując vouchery do zrealizowania po epidemii.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBrnad8gNas

Kryzys wywołany koronawirusem uderza we wszystkich przedsiębiorców. Często grozi im zamknięcie firm, w tym również lokali gastronomicznych. 

- Jest bardzo dużo lokali, które - jak wiemy, mają koszty stałe, a teraz ich przychody z dnia na dzień spadły do zera. Pojawiło się pytanie: w jaki sposób będą oni mogli wypłacić wynagrodzenia, opłacić czynsz miesięczny nie generując żadnych przychodów - mówi Dominik Posmyk, współtwórca aplikacji Lunch Next.

W związku z sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym, cześć restauracji przeniosła się do internetu oferując swoje potrawy na wynos. Niektóre firmy skorzystała również z innego rozwiązania - voucherów, które można kupić już teraz i skorzystać z nich, kiedy lokale ponownie się otworzą. 

- Vouchery to jest sposób finansowania, przesunięcie w czasie przychodu, który generuje firma od swoich klientów. Dzięki sprzedaży tych voucherów są oni w stanie wypłacić pensje, realizować płatności związane z wynajmem przestrzeni - dodaje Dominik Posmyk. 

Zrzeszeniem voucherów dla lokalnych biznesów zajęli się twórcy aplikacji Lunch Next. 

- Lunch Next to platforma, na której lokalne biznesy takie jak restauracje, kawiarnie, fryzjerzy etc., mogą w łatwy sposób zacząć sprzedawać vouchery, które w tych trudnych czasach pozwolą im zapewnić płynność finansową. Dzięki temu firmy przetrwają najbliższe tygodnie - tłumaczy Piotr Grudzień, współtwórca aplikacji Lunch Next.

Lokale można wesprzeć dowolną kwotą, którą będzie można później wykorzystać w kawiarni lub u fryzjera.

- Kiedy wszystko już wróci do normy, klienci będą mogli używać tych voucherów na co dzień kupując towary i usługi. Aby proces zarządzania nimi był łatwy dla właścicieli biznesów, w aplikacji mają dostęp do systemu, gdzie można odhaczyć jaka kwota została już wykorzystana z danego vouchera - wyjaśnia Piotr Grudzień.

Dzięki wspieraniu lokalnego biznesu jest szansa na to, aby osiedlowe kawiarnie, restauracje oraz zakłady fryzjerskie przetrwały.

Źródło: Telewizja Echo24

Udostępnij >
T