Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W piątek nie załatwisz spraw w ZUS-ie

Wszyscy, którzy zamierzają w najbliższy piątek, 14 sierpnia, udać się do placówki ZUS powinni to przełożyć na inny termin. Tego dnia urzędy te będą nieczynne w całym kraju

W tym roku święto kościelne i państwowe, 15 sierpnia, które jest ustawowo wolne od pracy, przypada w sobotę. Oznacza to, że pracodawca - za święto przypadające w sobotę - ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi jeden inny dzień wolny. Najczęściej pracodawca odgórnie ustala termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników w firmie, często najbliżej tej daty.

- I tak właśnie jest u nas - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - W tym dniu, w całym kraju nieczynne będą sale obsługi klientów ZUS, jak i również nie będzie działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Wszelkie formalności można będzie załatwić on-line poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast w sprawie Bonu turystycznego informacje będą udzielane pod specjalnie utworzonym numerem tel. 22 11 22 111.

W tym roku 26 grudnia również wypada w sobotę, co oznacza, że pracodawcy raz jeszcze będą mieli w obowiązku „oddać” dzień wolny.

Udostępnij >
T
separator