Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W Środzie Śląskiej będą serwisować silniki do Boeingów

Blisko 600 osób zatrudni najnowocześniejsze na świecie centrum serwisowania naprawy silników lotniczych XEOS, które otwarto właśnie w Środzie Śląskiej. To wspólna inwestycja Lufthansy Technik oraz GE Aviation - dwóch światowych liderów branży lotniczej. Koszt inwestycji wyniósł 1 mld złotych.

W nowym zakładzie zlokalizowanym na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej, ma być serwisowanych 220 silników lotniczych rocznie. Będą to m.in. silniki GEnx-2B wykorzystywane w Boeingach 747-8, czyli również w samolotach pasażerskich. Wkrótce będą tu trafiać również największe silniki w swojej klasie - GE 9X, które trafią na rynek dopiero w 2020 roku. Silniki, które będą serwisowane w centrum XEOS będą tu transportowane samolotami, m. in. do Drezna, a stamtąd przewożone na miejsce tirami.

Budowa centrum rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku i trwała niecałe półtora roku. Przedsięwzięcie, które kosztowało 1 mld złotych, objęło stworzenie od podstaw zakładu, centrum szkoleniowego dla pracowników, a także, już wkrótce nowoczesnej komory testowej dla silników, które przejdą cały proces serwisowy.

Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 600 wykwalifikowanych pracowników - mechaników silników lotniczych, inżynierów, logistyków i pracowników administracji. Obecnie pracuje 300 osób. Cały czas prowadzona jest jednak rekrutacja. Poszukiwani są specjaliści, którzy znają język angielski i mają minimum dwuletnie doświadczenie techniczne. Wszystkie osoby, które zostaną tu zatrudnione będą musiały przejść kilkunastomiesięczne szkolenie prowadzone w języku angielskim. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w Centrum Szkoleniowym firmy w Bielanach Wrocławskich, natomiast praktyczne umiejętności kandydaci zdobywać będą przez kilka miesięcy w podobnych zakładach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Udostępnij >
T