Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W Zgorzelcu odbędą się międzynarodowe targi pracy

Już 15 maja do Zgorzelca przyjadą pracodawcy z Polski, Niemiec oraz Czech i wezmą udział w XXIII Transgranicznych Targach Pracy. To jedyne tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce, organizowane w ramach partnerstwa EURES-TriRegio.

Swój udział potwierdziło ponad 80 wystawców – pracodawców, agencji zatrudnienia i instytucji związanych z rynkiem pracy. Według organizatorów na chętnych czeka ponad tysiąc miejsc pracy na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim.

– Jak do tej pory to rekordowa liczba zarówno wystawców, jak i ofert pracy – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, organizatora targów. - To również szansa dla mieszkańców pogranicza na zalezienie nowego lub bardziej satysfakcjonującego zajęcia. Jednak nie tylko dla nich, ponieważ do Zgorzelca przyjeżdżają mieszkańcy z całego Dolnego Śląska. Pojawiają się również goście z Wielkopolski i Opolszczyzny.

Zapotrzebowanie na dobrych pracowników jest ogromne, o czym świadczy chociażby rosnąca z roku na rok liczba wystawców. Wybór wśród ofert pracy i pracodawców będzie bardzo duży. Każdy z przedsiębiorców zgłasza kilka lub nawet kilkanaście ofert w różnych zawodach i branżach, od prostych prac pomocniczych przy produkcji, poprzez pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej, kierowców i monterów, wykwalifikowanych pracowników w branży metalowej i budownictwie, aż po kadrę specjalistów od finansów. Są również oferty pracy związane z opieką nad osobami starszymi, w służbie zdrowia, czy wakaty w służbach mundurowych. Wykaz wszystkich wystawców i ofert pracy pracodawców można znaleźć na stronie www.eures.dwup.pl.

– Oprócz pracodawców i agencji zatrudnienia, na targach będzie można również odwiedzić stoiska urzędów pracy z Polski, Niemiec i Czech, gdzie udzielane będą informacje i porady związane z pracą za granicą – twierdzi Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP. - Zagoszczą też inne instytucje z obszaru rynku pracy, które podzielą się wiadomościami z zakresu kształcenia, ubezpieczenia zdrowotnego, prawa pracy. Wszystko oczywiście w kontekście pracy na pograniczu.

W organizacji Targów DWUP wspiera Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu, a także patroni honorowi – Miasto Zgorzelec i Powiat Zgorzelecki.


***

Transgraniczne Targi Pracy (15 maja 2019 r.)

godz. 10.00–14.00, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1

godz. 10.00–10.15 – oficjalne otwarcie 

godz. 10.15–14.00 – część wystawiennicza na stoiskach (pracodawcy z Niemiec, Czech i Polski, przedstawiciele instytucji z zakresu rynku pracy, gospodarki i edukacji z Polski, Niemiec oraz Czech)

Prezentacje:

godz. 11.00–11.30 -  warunki życia i pracy w Czechach – doradca EURES

Udostępnij >
T