Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
WABCO otworzyło we Wrocławiu światowe centrum testowe

WABCO Holdings Inc., globalny dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych, otworzył we Wrocławiu Globalne Centrum Testów. Nowa inwestycja kosztowała 3,3 mln USD

Otwarte właśnie centrum testowe stanowi rozszerzenie istniejącego Centrum Badań i Rozwoju (R&D) WABCO, które zostało otwarte w październiku 2014 roku. Umożliwia testowanie funkcjonalności i trwałości w komorach klimatycznych w ekstremalnych temperaturach w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych. Obiekt pozwoli na testy wydajności i wytrzymałości m.in. platformy modułowych układów hamulcowych, automatycznej skrzyni manualnej i sprężarek samochodowych.

Różnorodne komory klimatyczne pozwalają na najnowocześniejsze testy i pomiary motoryzacyjne w ekstremalnych zakresach temperatur. Znajdą się tam również trzy linie produkcyjne budowy prototypów zaworów.

- Nowe wrocławskie centrum testowe umożliwia zwiększenie naszych możliwości w zakresie walidacji produktów, co pozwoli nam zaoferować klientom większą wartość i jakość - twierdzi dr inż. Elżbieta Gawin, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

- Dzięki rozszerzeniu możliwości  centrum badawczo-rozwojowego nasi pracownicy zdobędą dalsze doświadczenia i kompetencje w opanowaniu rozwoju produktu i systemu, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, wydajności i komunikacji pojazdów ciężarowych, które widzimy każdego dnia na naszych drogach – mówi Paweł Pałubiński, Country & Site Leader w WABCO Polska. - Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie.

WABCO jest jednym czołowych światowych dostawców układów sterujących hamulcami oraz innych zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność w samochodach komercyjnych. Firma działa w Polsce od 1999 roku. W stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane jest centrum badawczo-rozwojowe i dwa zakłady inżynierii produkcji , natomiast zakład regeneracji produktów REMAN działa w Stanowicach. Firma zatrudnia we Wrocławiu 2,6  tys. osób.

WABCO, wywodzi się z korporacji Westinghouse Air Brake Company, założonej blisko 150 lat temu. Wdraża założenie „mobilizacji inteligencji pojazdów” oraz kontynuuje wprowadzanie innowacji związanych z pojazdami autonomicznymi. Wykorzystuje swoje doświadczenie do integracji złożonych układów sterowania i systemów zabezpieczeń, które są niezbędne do skutecznego i bezpiecznego sterowania dynamiką pojazdu. WABCO jest dostawcą technologii dla wiodących producentów pojazdów ciężarowych, autobusów i przyczep oraz  twórcą zaawansowanych systemów zarządzania flotą. Koncern zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 40 krajach. W roku 2018 koncern odnotował sprzedaż przekraczającą 3,8 mld USD.  

Udostępnij >
T