Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wrocławiu ruszy pierwszy zagraniczny uniwersytet w Polsce

Uniwersytet Coventry będzie miał swoją siedzibę we Wrocławiu. We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, którzy po ukończeniu studiów uzyskają stopień naukowy w systemie brytyjskim

W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów na studia licencjackie na kierunkach takich jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwo. W opracowaniu jest już czwarty kierunek – Zarządzanie w lotnictwie. Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Programy zostały wybrane w porozumieniu z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz władzami Wrocławia. Uczelnia planuje w przyszłości zwiększyć liczbę studentów i rozszerzyć ofertę kierunków studiów.

- Z niecierpliwością oczekuję chwili otwarcia kampusu i powitania nowych studentów we wrześniu 2020 r. – mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry.

Nowy kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska. W tym miesiącu rozpoczęły się prace wykończeniowe budynku, mające na celu  przygotowanie odpowiedniego wyposażenia na potrzeby studentów.

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) niedawno  świętował swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, wieloma inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.

Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 tysięcy studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, dzięki czemu rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, poczynając od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.

Coventry University uzyskało złoty status w brytyjskiej klasyfikacji „Teaching Excellence Framework” (TEF). Zajmuje miejsce w pierwszej dwusetce w rankingu THE'S Young University. Jest uznawany za najlepszą uczelnię w Wielkiej Brytanii w rankingach przygotowywanych regularnie przez dziennik Guardian, jak i Complete University Guide.

Uczelnia zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej za programy nauczania w dziedzinie zdrowie, inicjatywy pokojowe i zarządzanie kryzysowe. Absolwenci inżynierii i designu, zwłaszcza w dziedzinie motoryzacji, uzyskali wiele wyróżnień na świecie.

 

 

Udostępnij >
T