Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wrocławiu spotkają się pasjonaci kosmosu

Już w najbliższy weekend, 5 i 6 października, w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się World Space Week Wrocław. To największa niekomercyjna impreza w Polsce dla entuzjastów technologii kosmicznych oraz astronomii.

Podczas tegorocznej, trzeciej już edycji World Space Week wiele atrakcji czekać będzie zarówno na najmłodszych, jak i nieco starszych pasjonatów kosmicznych technologii. Wydarzenie skierowane jest również do profesjonalistów zajmujących się zawodowo zagadnieniami związanymi z kosmosem, astronomią i biznesem.

- World Space Week Wrocław to ogólnopolskie przedsięwzięcie edukacyjne tworzone przez pasjonatów dla pasjonatów kosmosu i astronomii – mówi Anna Bukiewicz-Szul, Członek Zarządu WroSpace, organizatora World Space Week Wrocław.  – To jedyna w Polsce impreza o tak szerokim zasięgu, tworzona przez wolontariuszy, pracujących bez wynagrodzenia, kierujących się swoją pasją do kosmosu, astronomii oraz działań społecznych.

Najważniejszym elementem World Space Week Wrocław będzie konferencja popularnonaukowa. W tym roku wśród prelegentów będą przedstawiciele NASA. Swój udział zapowiedzieli również: Artur B. Chmielewski - inżynier, menadżer wielu misji kosmicznych w NASA Jet Propulsion Laboratory, dr Grzegorz Brona - były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Wiktor Niedzicki - twórca legendarnego programu „Laboratorium” oraz dr Andrzej Dragan - fizyk i doceniany na świecie fotograf.

Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w cyklu 40 warsztatów kosmicznych, a także obejrzeć wystawy astronomiczno-kosmiczne oraz misję balonu stratosferycznego z transmisją na żywo.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się też targi firm oraz instytucji z sektora kosmicznego i astronomicznego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Polska Agencja Kosmiczna, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Prezydent Miasta Wrocław oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Udostępnij >
T