Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wirtualne targi, realna praca

Już 5 września startują Europejskie Targi Pracy Online „Nasz region przekracza granice”. To wydarzenie jest wsparciem dla pracodawców, którzy poszukują pracowników.

Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się już 65 wystawców z Polski, Niemiec i Czech, którzy zarejestrowali ponad 200 ofert pracy na Dolnym Śląsku, w Saksonii i Północnych Czechach. Ofert może być jeszcze więcej, bo zainteresowani pracodawcy mogą się zgłaszać do środy.

– Mimo że targi są wirtualne, to oferty pracy są jak najbardziej realne – mówi Bartosz Kotecki, który pełni obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. - Poszukiwani będą pracownicy głównie w branży samochodowej, produkcyjnej, medycznej i opiekuńczej, budowlanej, metalowej, elektrycznej, logistycznej, transportowej oraz w hotelarstwie i gastronomii. Wszyscy zainteresowani będą mogli wybierać spośród propozycji od sprawdzonych pracodawców.

Europejskie Targi Pracy Online zaplanowano na czwartek, 5 września w godz. 10.00–15.00. Wydarzenie organizowane jest przez doradców EURES w ramach Partnerstwa Transgranicznego EURES-TriRegio.

– Nasz region przekracza granice i to dosłownie –  twierdzi Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP. - Już wkrótce będzie można wybierać w ofertach pracy na Dolnym Śląsku w Polsce, w Północnych Czechach, czy też niemieckiej Saksonii. Inicjatywa urzędów pracy z trzech krajów to okazja dla pracodawców do prezentacji ofert pracy i swojej działalności. A dla pracowników z pogranicza i nie tylko, to atrakcyjna forma, nieograniczony i wygodny dostęp do ofert pracy. W dodatku zupełnie bezpłatnie

Największą zaletą Europejskich Targów Pracy Online jest to, że nie trzeba znajdować się w miejscu wydarzenia – dostęp możliwy jest przez Internet. Aby wziąć udział w EOJD należy się najpierw zarejestrować na platformie www.europeanjobdays.eu. Rejestracja jest bardzo prosta i zajmuje kilka chwil. Można równocześnie utworzyć swój profil podając informacje dotyczące doświadczenia zawodowego, przesyłając zdjęcie profilowe oraz kompletne CV.

Prezentacje pracodawców i instytucji oraz oferty pracy są dostępne online już teraz, dlatego uczestnicy mogą zapoznać się z nimi oraz wysyłać swoje aplikacje jeszcze przed samym wydarzeniem. W dniu targowym można porozmawiać z pracodawcą na czacie, uzyskać dodatkowe informacje lub dosłać dokumenty. Podczas wydarzenia dostępne będą materiały multimedialne, w programie przewidziane zostały takżeprezentacje na żywo prowadzone przez wystawców.

Kompletny program dostępny jest na stronie wydarzenia: https://www.europeanjobdays.eu/pl/taxonomy/term/18060/agenda

Udostępnij >
T