Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wroclavia pomaga personelowi medycznemu

W odpowiedzi na potrzeby pracowników placówek ochrony zdrowia, dyrekcja Centrum Handlowego Wroclavia zorganizowała akcję pomocową

Dyrekcja Wroclavii zdecydowała o włączeniu się w akcję  #NaRatunekRatownikom i przekazała prowiant dla ratowników medycznych z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. Produkty spożywcze o długim terminie ważności mają zabezpieczyć personel na wypadek sytuacji, w której placówka zostałaby objęta kwarantanną. Przekazała również darowiznę na rzecz akcji, w ramach której w technice druku 3D powstają przyłbice ochronne dla pracowników służb medycznych (https://zrzutka.pl/folia). Do tej pory organizatorzy akcji przekazali do dolnośląskich szpitali prawie 3,5 tysiąca przyłbic. Blisko tysiąc kolejnych powstanie dzięki wsparciu udzielonemu przez Wroclavię. Środki ochrony trafią do lekarzy i ratowników dość szybko, gdyż produkcja jednej przyłbicy trwa zaledwie kilkanaście sekund. W efekcie ochronę taką otrzyma nawet co 3 pracownik służby zdrowia na Dolnym Śląsku.

– Pandemia to czas, w którym należy się zjednoczyć i działać razem, aby pokonać kryzys.– podsumowuje Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. - W czasie, który jest trudny pod wieloma względami, potrzebę zrobienia „czegoś dobrego” traktujemy jako obowiązek.  Jesteśmy zainteresowani naszymi sąsiadami i uważnie słuchamy próśb o wsparcie lokalnych inicjatyw. Widząc, jak wielkim poświęceniem każdego dnia wykazują się pracownicy placówek medycznych, naszą pomoc skierowaliśmy właśnie do nich.

 

Udostępnij >
T