Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocław stanie się stolicą deweloperów

Już 16 października stolica Dolnego Śląska ponownie stanie się sercem polskiego rynku mieszkaniowego. Wszystko za sprawą VIII edycji konferencji Dni Dewelopera 2019, która odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Tegoroczna konferencja zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży deweloperskiej, a także światowej sławy ekspertów. Swój udział potwierdzili między innymi przedstawiciele UOKiK, Związku Banków Polskich, stowarzyszeń architektonicznych i urbanistycznych, a także prezydenci miast oraz właściciele największych firm budujących rynek mieszkaniowy w Polsce.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najbardziej znanych i cenionych urbanistów na świecie, specjalista w dziedzinie historii oraz rozwoju miast, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość kanadyjski pisarz, wizjoner, aktywista miejski - Charles Montgomery. Autor cenionej na całym świecie książki „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” (ang. „Happy City: Transforming Our Lives Through Urban Design”). W swojej publikacji łączy sztukę projektowania urbanistycznego z nauką o szczęściu, mierząc się jednocześnie z pytaniem o przyszłość miast, które według danych WHO w roku 2050 zamieszkiwać będzie blisko 66% populacji. Montgomery podczas Dni Dewelopera opowie o tym, w jaki sposób miasta oddziałują na ludzkie myśli, działania i uczucia, w jaki sposób infrastruktura wpływa na rozwój oraz szczęście mieszkańców, a także czy jesteśmy gotowi na projektowanie i tworzenie miejsc, które w naturalny sposób sprawią, że będziemy szczęśliwi. Wszystko po to, aby w przyszłości sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

Biorąc pod uwagę, że branża deweloperska coraz mocniej pochyla się nad kwestiami mądrego zarządzania procesem inwestycyjnym, alokacją zasobów, mądrym korzystaniem z sieci ciepłowniczych czy rozwiązaniami typu smart, organizatorzy Dni Dewelopera postanowili przenieść dyskusję o ekologii w budownictwie na nowy, wyższy poziom. Stąd też panelistą konferencji będzie również światowy lider projektu WWF „No Plastic in Nature” - Vincent Kneefel. Posiada on doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, czystych technologii, inteligentnych budynków i miast, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz strategii cyfrowej i biznesowej. Wcześniej piastował kierownicze stanowisko w ONZ, Accenture oraz pracował dla wielu firm z listy Fortune 500 jako konsultant ds. strategii zrównoważonego rozwoju.

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera upłynie nie tylko pod hasłem ekologii i polityki miejskiej, skupiającej się na projektowaniu miasta, w którym dobrze się żyje. Goście konferencji rozmawiać będą o wyzwaniach współczesnego budownictwa, wszechobecnej automatyzacji, bezpieczeństwie mieszkań na wynajem, nowych modelach biznesowych, czy w końcu o wskaźnikach parkingowych wczasach zmieniającej się mobilności w miastach.

Jak podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Oddziału PZFD we Wrocławiu, takich Dni Dewelopera jeszcze nie było.

- Jako deweloperzy, osoby odpowiedzialne w dużej mierze za kształt, wygląd i rozwój współczesnych miast, dostrzegamy coraz większą potrzebę zwrócenia uwagi nie tylko na kwestie techniczne, ale i zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego, mądrego planowania przestrzennego, polityki miejskiej, ekologii czy kwestii dotykających bezpośrednio jakości życia mieszkańców miast, które współtworzymy – mówi Dorota Jarodzka - Śródka. - Chcąc patrzeć na istotne dla nas zjawiska i procesy szerzej niż dotychczas, uwzględniając jednocześnie międzynarodowe perspektywy i dobre praktyki, postanowiliśmy do udziału w tegorocznej edycji Dni Dewelopera zaprosić światowej sławy specjalistów. Dzięki temu 16 października wspólnie rozmawiać będziemy o kwestiach, które pomogą nam w sposób coraz bardziej efektywny i zgodny z najnowszymi trendami, sprostać stale rosnącym oczekiwaniom mieszkańców miast.

Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich, współorganizatorem natomiast Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Szczegółowy program Dni Dewelopera oraz bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie www.dnidewelopera.pzfd.pl.

Udostępnij >
T