Pomoc przedsiębiorcom najmocniej dotkniętym ograniczeniami w usługach oraz handlu to cel pakietu pomocowego przygotowanego przez Wrocław
„Wrocławski Pakiet Pomocowy” to pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą m.in. właściciele restauracji, kawiarń, hotelów, ośrodków kulturalnych czy salonów kosmetycznych. Dotyczy również właścicieli księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego. Mogą oni skorzystać z:
- To pierwsze działania, najbardziej potrzebne, związane z możliwością odroczenia terminów płatności i rozkładania na raty zobowiązań wobec miasta – twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie. To nic innego, jak czasowe zawieszenie płatności. Czekamy na systemowe rozwiązania rządu. Jak tylko będą, wprowadzimy je do naszego pakietu i rozszerzymy pomoc dla przedsiębiorców. Naszym celem jest ograniczenie uciążliwości wynikających z obecnej sytuacji, w jakiej znalazły się wrocławskie firmy, których funkcjonowanie zostało zawieszone do odwołania.
Aby skorzystać z pomocy, trzeba jednak złożyć odpowiednie dokumenty. Wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi załącznikami, przedsiębiorca może złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą ePUAP lub drogą mailową: pomoc.firma@um.wroc.pl, jak również w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego.
Podstawowe wymagane dokumenty:
Ważne! Ze względu na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., poz. 433 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego i ograniczenia sposobu przemieszczania się nie ma możliwości dostarczania wniosków osobiście do budynków Urzędu Miejskiego.
Z „Wrocławskiego Pakietu Pomocowego” mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność ujętą w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., Dz.U. z 2020 r. poz. 433, to jest:
· polegającą na przygotowaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach oraz gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu
związaną z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak wystawy, kongresy, konferencję;
· twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki;
· związaną ze sportem i rekreacją w szczególności: klubów sportowych, klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness;
· związaną z projekcją filmów, nagrań wideo w kinach oraz działalności klubów filmowych;
· związaną z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania;
· związaną z prowadzeniem kasyn (z wyłączeniem kasyn internetowych);
· działalnością bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności kulturalnej;
· działalnością z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego;
lub prowadzący handel detaliczny :
· wyrobami tekstylnymi;
· wyrobami odzieżowymi;
· obuwiem i wyrobami skórzanymi;
· meblami i sprzętem oświetleniowym;
· sprzętem radiowo- telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego;
· artykułami piśmiennymi i księgarskimi;
lub też innych podmiotów prowadzących działalność, które zostały dotknięte konsekwencjami epidemii.
Szczegóły programu znajdziecie Państwo w publikacji na stronie www.wroclaw.pl:
https://www.wroclaw.pl/biznes/wroclawski-pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow-zasady-ulgi-odroczenia-platnosci
oraz w Biuletynie Informacji Publicznej:
https://bip.um.wroc.pl/artykul/888/44779/wroclawski-program-pomocowy