Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławianie na europejskiej konferencji kosmicznej

W Luksemburgu odbyło się jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w branży kosmicznej- konferencja GOVSATCOM 2020. Jedynymi reprezentantami Polski byli przedstawiciele wrocławskiej firmy Thorium Space.

Cyberprzestrzeń, zagrożenia i zapewnienie bezpieczeństwa kosmicznego, zintegrowane aplikacje, miniaturyzacja w dziedzinie łączności satelitarnej oraz technologie związane ze statkami kosmicznymi to główne tematy poruszone podczas konferencji  GOVSATCOM 2020, która odbyła się 20 lutego w Europejskim Centrum Kongresowym w Luksemburgu. To kluczowe wydarzenie w międzynarodowym programie SATCOM. Wzięły w nim udział najważniejsze podmioty z branży kosmicznej, instytucje rządowe oraz organizacje obronne.

Jedynym polskim prelegentem podczas tego wydarzenia był Paweł Rymaszewski - założyciel i prezes Thorium Space Technology - wrocławskiej firmy zajmującej się konstruowaniem inteligentnych anten macierzowych i pojazdów kosmicznych. 

-  Jestem zaszczycony, że mogłem podzielić się swoją wiedzą zakresu obronności i bezpieczeństwa kosmicznego z ludźmi, dla których wszystko to, co związane z kosmosem jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją –mówi Paweł Rymaszewski. – Konferencja GOVSATCOM to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej branży. Spotkanie to pozwoliło uczestnikom nie tylko na inspirującą wymianę doświadczeń, ale również na odkrycie wielu nowych możliwości związanych z cyberprzestrzenią.

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znaleźli się również światowej klasy specjaliści ściśle związani z sektorem space m.in. porucznik Claude Schaus, zastępca szefa luksemburskich sił zbrojnych, Jean-Jacques Tortora, dyrektor Europejskiego Instytutu Polityki Kosmicznej, Martin Ditter, szef Centrum Bezpieczeństwa Kosmicznego UE – ESA, prof. Paulo Esteves-Verissimo - przewodniczący FNR PEARL z Uniwersytetu w Luksemburgu czy Carine Claeys - specjalny wysłannik ds. Kosmosu – ESDZ.

Udostępnij >
T