Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławska firma udostępnia szkołom narzędzie do nauki zdalnej

Choć co najmniej do 25 marca wszystkie szkoły pozostaną zamknięte, ich uczniowie mają możliwość nauki zdalnej. Specjalne narzędzie informatyczne do prowadzenia zajęć na odległość przygotowała firma Euroimex S.A. z Wrocławia. Udostępnia je bezpłatnie wszystkim szkołom w Polsce

W obecnej, trudnej sytuacji wiele szkół nie ma możliwości prowadzenia zajęć na odległość. Jest jednak rozwiązanie, które umożliwia kontynuowanie nauki zdalnej. Producentem takiego oprogramowania jest polska firma Euroimex S.A. z Wrocławia, która postanowiła na czas kryzysu wesprzeć polskie szkoły i udostępnić im swoje rozwiązanie bezpłatnie.


Nauczyciele próbują wykorzystywać narzędzia takie jak e-mail lub dziennik elektroniczny do kontaktu z uczniami i rodzicami. Nie są to jednak platformy przygotowane do e-learningu, więc ich możliwości są mocno ograniczone. Obecnie ich praca polega na przesyłaniu wiadomości z wytycznymi, jakie ćwiczenia uczniowie mają zrobić lub jakie teksty przeczytać. Nie mają możliwości sprawdzać postępów na bieżąco, ani połączyć się z uczniami w czasie rzeczywistym.


Tymczasem w Polsce od kilku lat funkcjonuje rozwiązanie, które umożliwia naukę online oraz prowadzenie zajęć zdalnych. Teraz wystarczy tylko przesłać zgłoszenie, aby móc z niego korzystać.


- Wszystkie szkoły, które zgłoszą się do nas otrzymają bezpłatny dostęp do naszego rozwiązania Documaster Campus- mówi Krzysztof Pokorny, prezes Euroimpex S.A.. – Dzięki niemu nauczyciele i uczniowie będą mogli korzystać ze zgromadzonych w systemie materiałów edukacyjnych oraz udostępniać sobie nawzajem własne pliki. Na przykład nauczyciele mają możliwość przesyłania ćwiczeń, a uczniowie odrobionych zadań domowych.


Documaster Campus ro rozwiązanie chmurowe, które zawiera bazę materiałów naukowych takich jak e-podręczniki, e-booki, wideo, cyfrowe zasoby polskich wyższych uczelni, kursy i szkolenia. Jest przystosowany do nauki zdalnej m.in. dzięki wbudowanemu komunikatorowi oraz integracji ze Skype oraz programami z Pakietu Microsoft Office 365 Edu.


Bezpłatna wersja oprogramowania jest dostępna od 16 marca do czasu, aż uczniowie wrócą do szkół. Aby skorzystać bezpłatnie z oprogramowania należy przesłać zgłoszenie na stronie: https://campus.documaster.pl/zgloszenia


Euroimex S.A. to producent oprogramowania edukacyjnego Documaster Campus. Od 1989 r. firma jest obecna na rynku IT i implementacji nowoczesnych metod nauczania dla wszystkich poziomów kształcenia. Laureat licznych nagród, m.in.: Debiut roku, przyznane przez Microsoft Business Solutions, kilkakrotnie wyróżniona 1 Nagrodą Złoty Bit – Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie. Współpracuje z największymi światowymi koncernami. Jest Autoryzowanym Parterem Edukacyjnym Microsoft, a także partnerem i deweloperem Ricoh / Nashuatec, EPSON, SHARP, Dynabook (dawniej Toshiba), Acer, Brother, Canon.

Udostępnij >
T