Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławski deweloper  wspomaga seniorów

Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej, wsparcie dewelopera trafia do seniorów. Firma zapewniła im 1500 posiłków

Dom Development Wrocław pomaga seniorom, czyli grupie szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Dodatkowo wyposażył wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki

– W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład” – twierdzi inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.  - Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do osób starszych, chorych i samotnych.

Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.

– Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące – dodaje Iwona Kołodziejczyk. - Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia.

Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.

–Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii – mówi Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol. - Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci.

Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów. Natomiast posiłki przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy.

- Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy – twierdzi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej. - Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową.

Posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafiają do seniorów od 23 kwietnia.

 

 

Udostępnij >
T