Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławskie startupy nagrodzone przez Prezydenta RP

Syntoil, Alphamoon i ChallengeRocket zostały laureatami piątej edycji projektu „Startupy w Pałacu”. Otrzymały nagrody z rąk Andrzeja Dudy

Celem projektu „Startupy w Pałacu” jest zaprezentowanie młodych firm technologicznych oraz ich dokonań i planów, zarówno przed Prezydentem RP, jak i szefami spółek skarbu państwa oraz aniołami biznesu. Udział w tym przedsięwzięciu ma im także dać większe możliwości otwarcia się na rynki zagraniczne. Stąd też  zwycięzcy tegorocznej edycji, otrzymali vouchery na misję zagraniczną organizowaną przez Polską Agencję Handlu i Inwestycji.

Wśród wrocławskich laureatów Alphamoon specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji, ChallengeRocket pomaga identyfikować i edukować programistyczne talenty, natomiast Syntoil przetwarza zużyte opony na materiał, który można wykorzystać ponownie do wielu praktycznych rozwiązań.

We Wrocławiu działa najwięcej firm technologicznych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Jeden startup przypada na około 4,5 tys. osób.

 

Udostępnij >
T