Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Uroczyste Spotkanie Opłatkowe 2019 - ZIG Wrocław

Przedsiębiorcy, rzemieślnicy, samorządowcy, duchowni oraz przedstawiciele wrocławskich uczelni wzięli udział we wspólnej Wigilii, która odbyła się 10 grudnia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

We wtorkowy wieczór, w szczególnie uroczystej i serdecznej atmosferze, świąteczne życzenia złożyli sobie przedstawiciele dolnośląskiego biznesu, nauki, samorządu i duchowieństwa.  Było ekumeniczne błogosławieństwo, opłatek, barszcz z uszkami, karp i świąteczne pierogi. Padło też wiele ciepłych słów.

- Tym razem nieco wcześniej spotykamy się w tym gronie, aby pożegnać upływający rok i podsumować to, co się wydarzyło – mówił Marek Woron, kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. - Z pewnością wielu z nas towarzyszyły zarówno łzy radości, jak i smutku. Teraz nadszedł radosny czas. Symbolika tych świąt nastraja bardzo pozytywnie. Tego serdecznie życzymy na nadchodzące miesiące - by nadchodzący 2020 rok obfitował w samo dobro. Mam też nadzieję na więcej współpracy między obecnymi tu środowiskami. Prowadzimy wiele rozmów i choć nie zawsze udaje nam się dojść do porozumienia, to zawsze  po zakończonych spotkaniach dalej się lubimy i nie gniewamy się na siebie. W nadchodzącym roku planujemy wielkie wydarzenie – forum geopolityczno-gospodarcze, które odbędzie się w maju. Mam nadzieję, że przyciągnie ono wszystkich aktywnych Dolnoślązaków.  

- Jestem niezmiernie zaszczycony, że mogę złożyć wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku – mówił Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Pozwólcie, że zacytuję słowa naszego mistrza, Stanisława Soyki : „Póki wiosna przychodzi, odchodzi i wraca, to wystarczy mi. Póki każdy wysiłek w miłość się obraca, sen na jawie mi się śni”. Tego Wam wszystkim z całego serca życzę. 

- Nasze spotkanie opłatkowe przypomina nam dom rodzinny i wigilię w gronie najbliższych, kiedy to dziękujemy, przepraszamy i życzymy sobie jak najlepiej – uważa Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu.  – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym partnerom za współpracę. Nawet jeśli nieraz się różnimy, to różnimy się pięknie. Wszystkim życzę wspaniałych świąt i tego, aby przyszły rok był jeszcze lepszy od obecnego.

Gościem honorowym uroczystości był Stanisław Soyka,  któremu został nadany tytuł Honorowego Mistrza.

Uroczystości towarzyszył także autorski kiermasz ozdób świątecznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach. Środki pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację Wigilii dla podopiecznych Warsztatu.

Organizatorami spotkania byli Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu oraz Loża Dolnośląska Business Centre Club.

 

Udostępnij >
T