Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wybrali 30 Kreatywnych Wrocławia 2019

Już po raz piąty nagrodzono 30 Kreatywnych Wrocławia 2019. Wśród nich znalazło się również kilka wrocławskich firm wyróżniających się szczególną pomysłowością i niezwykłymi przedsięwzięciami.

Pomagają, projektują, budują, tworzą  – Kreatywni pochodzą ze stolicy Dolnego Śląska lub wybrali to miasto na swój dom. 30 Kreatywnych Wrocławia to projekt, który od 2015 roku wyróżnia odważnych i przebojowych wrocławian. Według organizatorów, to analogia do miasta, które często jako pierwsze wprowadza innowacyjne projekty, szuka świeżych pomysłów i niebanalnych rozwiązań.  

Jak co roku nagrody przyznano w czterech kategoriach: Kultura i sztuka, Biznes, Społeczeństwo i Nauka. Wśród kreatywnych wrocławian zajmujących się biznesem znaleźli się m.in. Przemysław Skrzek z ITCorner, BZB UAS Bezzałogowe Systemy Latające, Luxon LED: Maciej Szott, Krzysztof Ostrowski i Marek Ostrowski, SensDx, Rextorn Metalwork, Loca Bikes, Syntoil oraz Bartosz Robaszewski.

– Osiem lat temu zaczynaliśmy pracę w małym garażu na peryferiach miasta – mówi Tomasz Grabarczyk z  Rextorn Metalwork. - Dziś mamy swoją pracownię repuserską w Browarze Mieszczańskim. Owszem, zrobiliśmy rekwizyty do „Gry o tron”, ale to, że nagle znajdziemy się w gronie ludzi, którzy robią tak niezwykłe rzeczy, jak inni Kreatywni, to po prostu niewiarygodne.  

W kategorii Nauka laureatami zostali: Wojciech Niżański, Rafał Weron, Akademickie Stowarzyszenie E-sportowe Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Podwin, Agnieszka Noszczyk-Nowak, Paweł Gawłowski oraz Krzysztof Jajuga.

– Ryzyko oznacza także szansę na wygraną – mówi prof. Krzysztof Jajuga z wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. -  Ludzie kreatywni podjęli kiedyś ryzyko bycia innymi. We Wrocławiu mamy atmosferę sprzyjającą kreatywności. Ten fakt oraz świetnie wykształceni ludzie powoduje, że to miasto ma olbrzymi potencjał.

Kreatywni nagrodzeni w kategorii Społeczeństwo/miasto to: Piotr Łój, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Anna Bartoszek i Magdalena Marciniak - Pucybuty, Piotr Herba, Piotr Falkowski, Tomasz Zatoński, Martyna Wilk oraz Cafe Równik.

- Czuję się ogromnie doceniony – mówi Piotr Łój, twórca Virtual Dream, który przy pomocy wirtualnej rzeczywistości m.in. spełnia marzenia dzieci w klinikach onkologicznych. – Cieszę się, że mogłem zacząć i wciąż mogę działać w tak wspaniałym, kreatywnym, dynamicznym i otwartym mieście, jakim jest Wrocław.

W kategorii Kultura/sztuka/dizajn nagrodzeni zostali: Antoni Wajda, Joanna Kuciel-Frydryszak, Agata Kucińska, Vertigo Jazz Club, Michał Duda, Sofar Sounds Wrocław oraz Tomasz Sikora.

- W plebiscycie tym pokazujemy ludzi, którzy robią rzeczy niezwykłe, w różnych wymiarach, w różnych dziedzinach – twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Niezwykłe osoby należy nagradzać i być z nich dumnym. Mam nadzieję, że ten projekt będzie kontynuowany.

- Przygotowując piątą odsłonę 30 Kreatywnych wiemy, że ta inicjatywa to ważne wydarzenie we wrocławskim kalendarzu – mówiła Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Ludzie Ci robią rzeczy niesamowite, zmieniające naszą rzeczywistość. Mam poczucie, że zasób kreatywnych we Wrocławiu jest niewyczerpany.  

Organizatorami wydarzenia są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz redakcja portalu wroclaw.pl.

Udostępnij >
T