Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wystartował X Kongres Regionów

Rozmawiają o skutecznych rozwiązaniach dla samorządów i biznesu

X Kongres Regionów odbywa się 11 i 12 czerwca na Stadionie Wrocław. To najważniejszy w tym roku szczyt liderów polskiego samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Bierze w nim udział ponad 50 prezydentów miast oraz kilkudziesięciu burmistrzów i starostów z całej Polski, a także przedstawiciele biznesu i organizacji społecznych. Wśród gości i prelegentów pojawią się m.in. prezydenci Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska, Lublina, Białegostoku, Gdyni,  Rzeszowa i Sopotu.

Swoją obecność  w stolicy Dolnego Śląska zapowiedzieli również zagraniczni goście specjalni, którzy reprezentują najbardziej innowacyjne miasta w Europie. Wśród gości znaleźli się m.in. Andreas Wolter - wiceburmistrz Kolonii, a jednocześnie prezes największej w Europie organizacji klimatycznej Climate Alliance,  Matthew Brown - lider rady miejskiej Preston , który stworzył specjalny model  wykorzystujący system zamówień publicznych do budowy lokalnej gospodarki. Model ten sprawił, że w ciągu kilku lat upadające 140-tysięczne miasto Preston dźwignęło się z zapaści i zostało okrzyknięte mianem najlepszego miasta do życia i pracy w północno-wschodniej Anglii.  W Kongresie wezmą udział również dwaj uznani specjaliści od sztucznej inteligencji  - prof. Baruch Schieber z IBM Watson w Nowym Jorku i dr Grzegorz Świrszcz z Google Deep Mind w Londynie.  

Tegoroczny program obejmuje pięć bloków tematycznych: Przestrzeń, Mobilność, Środowisko, Finanse i Strategie 2030. Dodatkowo program przewiduje sesje specjalne  „Otwartość na zmiany społeczne” oraz „Sztuczna inteligencja w biznesie i samorządzie”.

Organizatorem Kongresu Regionów jest wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. Partnerem wydarzenia jest miasto Wrocław.

Udostępnij >
T