Coraz więcej przedsiębiorstw rozwijając swoją działalność zastępuje tradycyjne metody działania nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. To właśnie one mają szansę na Dolnośląskiego Gryfa w kategorii Pionier Wieku Cyfrowego.
„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. W tym roku przewidziano osiem kategorii konkursowych. Jedną z nich jest Pionier Wieku Cyfrowego. Tu szansę na Gryfa mają Ci, którzy zmienili swoją organizację poprzez zastąpienie tradycyjnych metod działania, nowoczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi, co w efekcie stało się dźwignią do bardziej dynamicznego rozwoju. Ważne będą zwłaszcza te innowacje, które zostały wypracowane przez zespoły pracujące na Dolnym Śląsku.
- Bardzo ważne jest to, że Dolnośląski Gryf łączy środowiska – mówi prof. Cezary Madryas, Rektor Politechniki Wrocławskiej, członek kapituły konkursu. - Pokazuje, że biznes współpracuje z nauką i kulturą, a wszyscy razem możemy dużo zrobić dla rozwoju przedsiębiorczości i naszego regionu. Pionier Wieku Cyfrowego to kategoria, w której konkurować ze sobą będą firmy i instytucje, które wprowadziły swoją organizację w wiek cyfrowy. Nagrodzimy rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorstwa nie tylko stają się bardziej konkurencyjne, ale także wypracowują innowacyjne rozwiązania.
Gryf dla Pioniera Wieku Cyfrowego jest przyznawany już od kilku lat. Jednym z jego laureatów jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Wrocławia.
- Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie – twierdzi Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu. - To również potwierdzenie, że cyfrowa transformacja, którą przechodzimy jako firma jest ważnym i właściwym kierunkiem rozwoju. Ten proces trwa, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników. Strategia realizowana przez naszą spółkę znacząco ograniczyła straty wody oraz czas usuwania awarii. Brygady terenowe są wyposażone w tablety z dostępem on-line do zadań oraz cyfrowych map sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Diagności skutecznie lokalizują podziemne, ukryte wycieki wykorzystując zaawansowany system SmartFlow, który jest zasilany informacjami z kilkuset czujników rozmieszczonych na sieci wodociągowej. W swojej pracy stawiamy też na zdalnie sterowane roboty, służące do przeglądu sieci kanalizacyjnej oraz inne nowoczesne narzędzia, które wspomagają pracowników każdego dnia. Wszystko to przyczynia się do tego, że od kilku lat wrocławskie MPWiK łamie stereotypy o spółkach z sektora wodociągowo-kanalizacyjnego.
Spośród kandydatów w każdej z ośmiu kategorii kapituła konkursu wybierze trzech nominowanych, a następnie zwycięzcę, który otrzyma statuetkę Dolnośląskiego Gryfa.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://gryfy.pl/ankiety/. Można je przesyłać do 15 września 2019 roku.
Tegoroczna Wielka Gala Biznesu XVI edycji konkursu odbędzie się 21 października 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki.