Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
ZUS ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienie ze składek

Jest szansa, że właściciele firm, którzy wcześniej nie mogli skorzystać ze zwolnienia ze składek, teraz będą mogli to zrobić. Ich wnioski zostaną ponownie rozpatrzone przez ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienie ze składek złożone do 30 czerwca. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, którzy mieli nadpłatę lub opłacili składki i pokryły one miesiące objęte wnioskiem.

Poprzednio interpretacja przepisów tarczy antykryzysowej pozbawiła część przedsiębiorców prawa do zwolnienia ze składek. Chodzi o firmy, które nadpłaciły składki, a nadpłaty zaliczono na poczet bieżących zobowiązań. Zgodnie z obowiązującymi wtedy przepisami zwolnić można było tylko ze składek, które nie zostały jeszcze opłacone.

Część firm nie zwróciła się do ZUS po zwroty nadpłat lub opłaciła składki przez pomyłkę, tracąc przez to możliwość wnioskowania o zwolnienie. ZUS zaliczył wszystkie nadpłaty na poczet bieżących składek za kwiecień - maj, a zwolnił tylko z tego, co zostało po potrąceniu nadwyżki/

Nie trzeba wnioskować o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wnioski zostaną ponownie rozparzone po 20 września, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Udostępnij >
T
separator