Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
1,1 mln zł na pomoc prawną dla startupów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomoże startupom w nawiązywaniu współpracy z inwestorami i odbiorcami usług. To już kolejna edycja programu „Wsparcie prawne dla startupów”, cieszącego się popularnością wśród początkujących przedsiębiorców. Nabór wniosków rozpocznie się 22 lipca br.

Do programu mogą się zgłosić mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Warunkiem jest także posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

 - Dostępne formy wsparcia nie oferują startupom łatwo dostępnego i nieskomplikowanego w użyciu wsparcia doradczego w procesie inwestycyjnym - mówi Edyta Gniazdowska, Kierownik Sekcji w Departamencie Rozwoju Startupów w PARP. - Dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność częstą dużym wyzwaniem są zagadnienia prawa gospodarczego. Dlatego tak chętnie korzystają z eksperckiej pomocy w tworzeniu i negocjowaniu bezpiecznych umów i kontraktów handlowych, a także ze wsparcia prawnego w realizacji zamówień publicznych – podkreśla.

Firmy, które spełnią kryteria wyboru wniosków, będą mogły otrzymać do 25 tys. zł, które przeznaczą na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą  due-diligence lub treści umów inwestycyjnych, a także wsparcia prawnego w procesie zamówień i zawierania umów.

Wsparcie startupom zapewnią kancelarie prawne wyłonione przez PARP w trybie postępowania publicznego. Listę kancelarii poznamy w dniu rozpoczęcia naboru.

Na tegoroczną edycję programu „Wsparcie prawne dla startupów” przeznaczono 1,1 mln zł. Każdy ze startupów będzie mógł uzyskać bezpłatną pomoc prawną o wartości do 25 tys. zł. Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.

Udostępnij >
T
separator