Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
12 maja Dzień Otwarty w 3M

3M Global Service Center Poland zaprasza studentów i absolwentów wrocławskich uczelni na wirtualny Dzień Otwarty. To świetna okazja nie tylko do poznania kulis pracy w amerykańskiej korporacji, ale przede wszystkim do odbycia płatnego, letniego stażu w centrum 3M we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzień Otwarty w Globalnym Centrum Obsługi 3M skierowany jest do studentów i absolwentów wrocławskich uczelni, w szczególności kierunków informatycznych, ekonomicznych, finansowych, marketingowych oraz filologii języków obcych. Wydarzenie odbędzie się 12 maja na platformie Meeting App w godzinach 8-16, a udział w nim jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na dedykowanej stronie internetowej: https://event.meetingapplication.com/3m_GSC_Poland_Open_Day

– Nasi pracownicy przez cały dzień będą opowiadać uczestnikom wydarzenia o specyfice i kulturze pracy w poszczególnych działach firmy. Ta część wydarzenia odbędzie się równolegle w dwóch niezależnych, wirtualnych salach, a podczas rejestracji nasi goście mogą wybrać z programu wykłady, które będą ich najbardziej interesować. Niezależnie od poznania środowiska pracy, uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli aplikować online na płatne wakacyjne staże w naszej firmie, rekruterzy będą dla nich dostępni przez cały dzień w wirtualnych pokojach, dedykowanych wyłącznie do rozmów na temat firmy, specyfiki pracy i możliwości rozwoju kariery w 3M – wyjaśnia Anita Urban, Talent Acquisition Leader East Europe Region.

Dzień otwarty 3M GSC Poland będzie prowadzony w języku angielskim. Dlaczego? Ponieważ program praktyk 3M jest skierowany do osób, które bardzo dobrze władają tym językiem i będą w pełni dyspozycyjni w czasie wakacji akademickich – staż trwa pełne trzy miesiące (lipiec, sierpień i wrzesień). Znajomość dodatkowego języka obcego z pewnością będzie dodatkowym atutem, również kierunek studiów adekwatny do wybranego kierunku zostanie nagrodzony w trakcie rekrutacji – ale nie jest to konieczność.

Korzyści dla uczestników programu to przede wszystkim nowe doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy nad realizowanymi w tym czasie projektami firmy, a także możliwość udziału we wszystkich organizowanych przez firmę wydarzeniach i webinarach.

– Oprócz doświadczenia i wiedzy, staż przynosi również określone korzyści finansowe, ponieważ jest odpłatny. Nasi stażyści przekraczając próg firmy otrzymują realną możliwość rozwoju swoich kompetencji, każdy z nich objęty jest programem onboardingowym, przechodzi dodatkowe szkolenia i przez cały okres stażu ma przypisanego opiekuna, który go wspiera na każdym etapie programu – podkreśla Anita Urban.

Najlepsi praktykanci po odbyciu stażu mają szansę zostać w firmie na dłużej, czyli ofertę pracy z 3M GSC Poland. W ostatniej edycji programu taką ofertę otrzymało 13 z 19 uczestników. W tegorocznej edycji przewidziano 46 miejsc na letnie praktyki.

Udostępnij >
T
separator