Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
3M otworzyło we Wrocławiu jedno z najnowocześniejszych biur w Polsce

Pracownicy 3M Global Service Center Poland – oddziału firmy 3M, obecnego we Wrocławiu od 2015 roku – w miniony piątek świętowali otwarcie nowej siedziby w stolicy Dolnego Śląska. Nowocześnie i ergonomicznie zaprojektowane przestrzenie biurowe mieszczą się teraz w biurowcu MidPoint 71, przy ul. Powstańców Śląskich.

Dolny Śląsk to region, w którym zagraniczne firmy od lat lokalizują swoje centra usług biznesowych. ABSL szacuje, że w 2022 roku tylko we Wrocławiu działa aż 208 firm z branży SSC (z ang. Shared Service Center) – wśród nich znajduje się 28 przedsiębiorstw, w których pracuje więcej niż 500 zatrudnionych. 

Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych 3M to oddział amerykańskiej korporacji, w którym pracę znalazło ponad 1500 osób. Jest więc firmą, mającą znaczący udział w lokalnym rynku pracy.

W wydarzeniu z okazji otwarcia nowej siedziby firmy, udział wzięło blisko 200 osób. Wśród nich znaleźli się pracownicy 3M, a także goście specjalni – m.in. Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia; Maciej Borkowski z firmy ABSL; Dominika Fox-Matulewicz z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce i Katarzyna Ignaszak z firmy PWC.

Zmiana napędzana chęcią rozwoju

Przeprowadzka stała się pionierskim przykładem zarządzania zmianą i rentownością przestrzeni biurowej w dobie pandemii. Firma przyznaje, że początkowo decyzja o zmianie biura na większe nie była oczywista.

Jednak po przeprowadzeniu wielu symulacji biznesowych oraz po przeanalizowaniu planów rozwoju firmy w najbliższych latach, postanowiono rozpocząć prace nad konsolidacją dwóch, działających wówczas powierzchni biurowych, a w konsekwencji – nad przeprowadzką do zupełnie nowej przestrzeni.

– Nowa, innowacyjna przestrzeń dla naszych pracowników to inwestycja w dalszy rozwój lokalnego oddziału 3M jako jednego z kluczowych graczy na wrocławskim rynku pracy. Liczymy na dalsze, dynamiczne pozyskiwanie do pracy nowych talentów, a tym samym na poszerzanie portfolio kompetencji naszych zespołów – mówi Vangelis Savvas, Dyrektor 3M Global Service Center Poland. – Zlokalizowanie wszystkich operacji biznesowych w jednym budynku okazało się najbardziej efektywnym rozwiązaniem w obliczu wprowadzenia nowego, hybrydowego modelu pracy. Liczę, że nowa przestrzeń będzie dla naszych pracowników nowym źródłem motywacji, energii i inspiracji, a dla przyszłych kandydatów – dodatkową zachętą do dołączenia do społeczności 3M – dodaje Vangelis Savvas.

Jedno z najnowocześniejszych biur w Polsce

3M to globalna firma, słynąca m.in. z wartości opartych na równości i różnorodności, a także na otwartej komunikacji. Dlatego też podstawowy cel przeprowadzki stanowiło zapewnienie pracownikom możliwości satysfakcjonującej współpracy – niezależnie od tego, z kim pracują i gdzie te osoby są zlokalizowane.

Spora część nowego biura przeznaczona została do wirtualnych spotkań i wideokonferencji. Pojawiły się tam również tzw. „budki telefoniczne”, które umożliwią komfortowe prowadzenie krótkich rozmów. Dostępna jest też duża powierzchnia co-workingowa – nie tylko tzw. open space’y i sale spotkań, ale również audytoria i sale szkoleniowe.

W nowym biurze 3M Global Service Center Poland nie zabrakło też zielonych, relaksujących stref wyciszenia. Pojawiły się również pokoje do gier oraz pomieszczenia z fotelami do masażu.

Niezwykle interesującą i niestandardową przestrzenią w biurze 3M jest z kolei salon pokazowy, zaprojektowany w myśl awangardowej koncepcji statku kosmicznego, w którym będzie można obejrzeć rozmaite produkty stworzone przez amerykańską firmę.

Ekologiczny budynek w centrum Wrocławia

MidPoint71, w którym mieści się nowa siedziba 3M GSC Poland, to budynek zaprojektowany w zgodzie z wytycznymi certyfikacji BREEAM, dzięki czemu wprowadzono w nim wiele ekologicznych rozwiązań, wspierających m.in. oszczędność wody i energii, gospodarkę odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko.

- Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że atutem tego projektu jest jego lokalizacja. Pracownicy, którzy rozpoczynają tu pracę, na wyciągnięcie ręki mają centrum miasta z szeregiem usług i udogodnień oraz świetną komunikacją miejską. Ale MidPoint71 to nie tylko świetny punkt na mapie Wrocławia. Ten projekt to przede wszystkim wygodne i bezpieczne środowisko pracy. Biurowiec powstawał w oparciu o nasz nowy bezpieczny standard Echo Pure Office – wyjaśnia Katarzyna Kubicka, Dyrektor Regionalna w Dziale Komercji Echo Investment. – Nowoczesna powierzchnia biurowa, elegancka architektura, przestronne tarasy wzbogacone zostały o rozwiązania technologiczne monitorujące jakość i kontrolujące czystość powietrza w całym biurowcu. Dzięki temu pracownicy 3M GSC Poland mogą czuć się tu przede wszystkim komfortowo oraz czerpać wiele satysfakcji z pracy w nowym biurze – dodaje Katarzyna Kubicka. 

Wokół kompleksu zlokalizowano m.in. 106 miejsc dla rowerów. W specjalnie przygotowanej do tego celu strefie rowerzyści mogą skorzystać z pryszniców i szatni. Obok budynku powstał także parking przystosowany do obsługi samochodów z napędem elektrycznym.

Nowe możliwości kariery w amerykańskiej firmie

Zmiana biura to nie tylko nowa, wrocławska lokalizacja amerykańskiej firmy, ale również nowe możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej. 3M GSC Poland prowadzi obecnie wiele procesów rekrutacyjnych, m.in. do działu odpowiedzialnego za obsługę procesów biznesowych dla klientów (zespół Customer Operations), do działu obsługi procesów HR (zespół Hire to Retire) oraz do działu IT.

Kluczowa dla potencjalnych kandydatów okaże się przede wszystkim znajomość języków obcych: hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, czeskiego, słowackiego oraz tureckiego, a także komunikatywność oraz umiejętność zarządzania zespołem. Szczegółowe informacje dot. rekrutacji dostępne są na stronie internetowej firmy w zakładce „Kariera”: https://3mgsc.pl/careers/.

Udostępnij >
T
separator