Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Align Technology otwiera fabrykę we Wrocławiu

Jeden z największych światowych producentów urządzeń medycznych ogłosił plany uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego w stolicy Dolnego Śląska. Zamierza zatrudnić nawet 2,5 tys. osób.

Align Technology jest projektantem i producentem systemu Invisalign, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej. Wrocławski zakład przedsiuębiorstwa będzie jego pierwszą placówką w Europie i trzecią na świecie - po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na początek 2022 r. Inwestycja jest jednym z działań w ramach strategii firmy, której celem jest ekspansja operacyjna w kolejnych regionach i krajach.

Placówka we Wrocławiu ma przyczynić się do powstania ponad 2,5 tys. miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA.

– To niezwykle ważna inwestycja, która odzwierciedli nasze zaangażowanie na rzecz ponad 62 700 certyfikowanych lekarzy Invisalign i ich pacjentów w regionie – twierdzi Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations. – Przedsięwzięcie to będzie stanowiło rozszerzenie działań naszych lokalnych placówek, do których zaliczają się zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech i Hiszpanii.

Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu u swoich pacjentów.

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w jej zakładach na całym świecie powstaje aż 700 tys. unikalnych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 tys. certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie, dzięki czemu wykorzystano go już w leczeniu u ponad 9,6 mln pacjentów.

Invisalign to przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D.

Udostępnij >
T
separator