Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Archicom osiągnął blisko 400 mln zł przychodów

Przychody Grupy Archicom po trzech kwartałach 2020 r. wyniosły 397 mln, a zysk netto 95 mln

W ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy bieżącego roku wrocławski deweloper przekazał 985 i sprzedał 854 lokali. Cały czas posiada w ofercie blisko 1,5 tys. mieszkań i 6,8 tys. w banku ziemi. 

– Kolejny kwartał z rzędu Grupa Archicom osiągnęła bardzo zadowalający poziom przychodów, które na koniec września wyniosły blisko 400 mln zł – mówi Tomasz Ślęzak, członek zarządu Archicom. –  Cały czas utrzymujemy też satysfakcjonujący poziom marży brutto w wysokości ok. 30%. Jesteśmy zadowoleni z naszych tegorocznych rezultatów. Bardzo trafnie czytamy zmiany rynkowe wyprzedzając nastroje i oczekiwania klientów. W październiku przekonaliśmy do naszej oferty ponad 150 nabywców, co jest najlepszym wynikiem od ostatnich 12 miesięcy. Widzimy, że październikowe uzupełnienie oferty o ponad pięćset lokali było bardzo dobrą decyzją.

 Do końca września Archicom przekazał klientom aktami notarialnymi 985 lokali, w tym aż 291 w samym trzecim kwartale. Największy udział w tej liczbie miały inwestycje Forma (111 lokali), Czwarty Wymiar (58 lokali) i Olimpia Port (39 lokali). Znacząca ilość pozostałych przekazań planowana jest do podpisania w ostatnich dwóch miesiącach roku. Grupa podtrzymuje cel w zakresie aktów notarialnych na poziomie 1400- 1600.

 - Konsekwentnie realizujemy naszą politykę w zakresie przychodowym i kosztowym – mówi Artur Więznowski, członek zarządu ds. finansowych. – Dobra sytuacja finansowa Grupy jest efektem przemyślanej strategii. Zdrowe finansowanie i bezpieczna struktura długu zapewnia nam stabilność działania, nawet w tych trudnych warunkach rynkowych. Wywiązujemy się zarówno z deklaracji złożonych naszym klientom, jak również ze zobowiązań wobec inwestorów. Dowodem tego jest zarekomendowana w październiku wypłata zaliczki dla akcjonariuszy na poczet dywidendy za 2020 rok.      

 

Udostępnij >
T
separator