Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Autobusy z Wrocławia w norweskich miastach

Firma Vy Buss Norge złożyła zamówienie na dużą liczbę elektrycznych autobusów Volvo, które będą woziły pasażerów w miastach Drammen i Ålesund. Dostawa rozpocznie się pod koniec tego roku, a do lata 2021 r. Vy Buss będzie miał w swojej flocie 150 elektrycznych pojazdów. Wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

- Volvo Buses towarzyszy nam od samego początku naszej „elektromobilnej podróży” - twierdzi Ole Engebret Haugen, Prezes Vy Buss AS.- Nasza współpraca oparta jest na solidnych fundamentach. Volvo produkuje autobusy dobrej jakości, a rozległa sieć dilerów i punktów serwisowych ma dla nas ogromne znaczenie.

Norwegia jest jednym ze światowych liderów, jeśli chodzi o oferowanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu miejskiego. Jednym z celów środowiskowych kraju jest osiągnięcie poziomu zerowej emisji zanieczyszczeń przez wszystkie autobusy miejskie do 2025 roku. Wprowadzenie większej liczby autobusów elektrycznych jest zatem kluczowym środkiem do osiągnięcia tego celu, przy czym coraz więcej miast podejmuje obecnie działania na rzecz zwiększenia elektryfikacji transportu publicznego.

W lutym 2019 r. w Drammen rozpoczęto eksploatację sześciu autobusów Volvo 7900 Electric. Jesienią tego roku dołączą do nich kolejne 22 elektryczne autobusy Volvo, z czego dwa to modele o dużej pojemności, mogące przewozić do 120 pasażerów.

Dla miasta Ålesund, Vy Buss zamówił dziesięć autobusów Volvo 7900 Electric, jest to część większego zamówienia, które obejmuje łącznie 66 autobusów Volvo.

W obu przypadkach umowa obejmuje również pakiet serwisowy Volvo Gold Contract. Oznacza to, że diler Volvo – Wist Last og Buss kompleksowo zajmie się serwisem i konserwacją autobusów elektrycznych na miejscu, w zajezdni klienta.

- Coraz więcej miast w Europie decyduje się na poprawę stanu środowiska i tworzenie nowych możliwości planowania przestrzeni miejskiej poprzez stopniową elektryfikację transportu publicznego - mówi Svenn-Åge Lökken, Dyrektor Sprzedaży Volvo Bussar Norge. - Tylko w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy z Norwegii i Szwecji zamówienia na ponad 300 zelektryfikowanych autobusów, w tym ostatnie zamówienia dla Drammen i Ålesund. Wspólnie z przewoźnikami i urbanistami kontynuujemy opracowywanie rozwiązań transportowych dla zrównoważonego, zasilanego elektrycznie transportu publicznego, spełniającego wyjątkowe wymagania każdego miasta.

 

Udostępnij >
T
separator