Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Biurowiec Silver Forum sprzedany

United Benefits Holding kupił biurowiec Silver Forum we Wrocławiu. To pierwsza nieruchomość wiedeńskiego holdingu nabyta w Polsce. Inwestor przygotowuje remont i całkowite repozycjonowanie wrocławskiej nieruchomości.

United Benefits Holding (UBH) wkracza na polski rynek nieruchomości wraz z zakupem biurowca Silver Forum we Wrocławiu. Firma planuje renowację nieruchomości o powierzchni 16 tys. mkw. z naciskiem na standardy ESG i mobilność – w ten sposób chce zwiększyć jej wartość i zmienić ją w nowoczesny kompleks biurowy. Nowy właściciel planuje przeprojektować fasadę i wyremontować wnętrze gmachu, a przyjęta strategia manage-to-core ma na celu repozycjonowanie nieruchomości jako obiektu, który odpowiada na nowe uwarunkowania pracy biurowej.

– Dzięki zakupowi Silver Forum nabyliśmy atrakcyjną nieruchomość biurową z przestrzenią handlowo-usługową – mówi Michael Klement, CEO, United Benefits Holding. – Wrocław jest trzecim co do wielkości polskim miastem. Pamiętajmy, że Polska to kraj, który odnotował najniższy wskaźnik recesji w UE podczas szczytu pandemii. Był to kolejny czynnik, który skłonił nas do wejścia na ten rynek w dłuższej perspektywie.

Wraz ze spółką zależną Invester, jako deweloperem projektu United Benefits Holding, chce uatrakcyjnić nieruchomość pod względem architektonicznym, dochowując przy tym wymogów zrównoważonego rozwoju, i repozycjonować ją na rynku. Planowana przebudowa zakłada ponadto stworzenie różnorodnych przestrzeni publicznych zachęcających do spotkań. Powstaną tu również restauracje ze zdrowym menu, tak aby Silver Forum stało się atrakcyjnym miejscem spotkań dla najemców, użytkowników i okolicznych mieszkańców.

– Chcemy podnieść jakość doświadczeń użytkowników projektu i zmniejszyć bieżące koszty operacyjne najemców w dłuższej perspektywie – mówi Michael Klement.

Biurowiec Silver Forum powstał w 2007 r. Jest położony na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw. i oferuje ok. 16 tys. mkw. powierzchni użytkowej zlokalizowanej na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. W podziemnym parkingu znajduje się 165 miejsc postojowych, a na terenie obok gmachu są kolejne 133 miejsca. Budynek z dwiema przeszklonymi częściami posadowiony jest na planie litery U, dostęp do niego umożliwiają trzy wejścia. Inwestycje w nieruchomość skoncentrują się głównie na przeprojektowaniu elewacji, stworzeniu zielonej fasady i innych rozwiązaniach opartych na koncepcji zrównoważonego rozwoju. Przestrzeń na piętrach zostanie zaaranżowana w sposób bardziej elastyczny, zmodernizowane zostaną też wyposażenie i instalacje techniczne wewnątrz budynku.

Koncepcja zagospodarowania powierzchni zakłada, że Silver Forum zaoferuje spójną przestrzeń dla dużych firm, start-upów lub przedsiębiorstw tymczasowo zlokalizowanych we Wrocławiu. W budynku będą w pełni wyposażone, elastyczne biura i wysokiej jakości strefy socjalne. W planach jest również poddanie biurowca certyfikacji typu LEED lub BREEAM In-Use. W ramach repozycjonowania United Benefits Holding dąży do pełnego wynajęcia nieruchomości. Za wynajem biurowca odpowiadają eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

– Wrocław jest drugim po Krakowie największym rynkiem biurowym spośród polskich miast regionalnych – uważa Michael Klement. –  Dotychczas jednak aktywność deweloperska była tu raczej ograniczona przy jednoczesnym wzroście aktywności najemców. Miasto jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji sektora IT w Europie. Istnieje więc zapotrzebowanie, ale brakuje wysokiej jakości ofert obejmujących zrównoważone środowisko pracy, które są bardzo poszukiwane w dobie łączenia życia zawodowego z prywatnym.

Udostępnij >
T
separator